8Bitdo Ultimate 2C, Gamepad, Android, PC, D-måtte, Kabel & trådløs, Bluetooth/RF/USB, USB Type-C
Input enhed
| Enhedstype | Gamepad |
| Understøttede gaming platforme | Android, PC |
| Funktionstaster til spilkontrol | D-måtte |
| Refleks vibration | Ja |
| Programmerbare knapper | Ja |
Porte & Grænseflader
| Enhedsgrænseflade | Bluetooth/RF/USB |
| USB-stik type | USB Type-C |
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
Ergonomisk
| Produktfarve | Mintfarve |
Strømstyring
| Strømkilde | Batteri |
| Batteritype | Indbygget |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Antal understøttede batterier | 1 |
| Batterikapacitet | 400 mAh |
| Batterilevetid (maks.) | 32 t |
| Genopladeligt batteri | Ja |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11 |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android 10.0, Android 11.0, Android 12.0, Android 13.0, Android 9.0 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 145,8 mm |
| Dybde | 103,6 mm |
| Højde | 62,3 mm |
| Vægt | 200 g |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-A til USB Type-C |