Samsung ProXpress M4583FX
multifunktionsprinter - S/H
Printhastighed
| Udskrivningsteknologi | Laser |
| Udskrivning | Monoprint |
| Duplex udskrivning | Ja |
| Maksimal opløsning | 1200 x 1200 dpi |
| Duplex udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734) mono | 28 ipm |
| Tid til første side (sort, normal) | 6,5 sek./side |
Kopiering
| Kopiering | Monokopiering |
| Tid til første kopi (sort, normal) | 6,5 sek./side |
Scanning
| Duplex scanning | Ja |
| Scanning | Mono scanning |
| Optisk scanningsopløsning | 600 x 300 dpi |
| Scanningshastighed (sort) | 35 sider pr. minut |
| Duplex scanningshastighed (sort) | 60 sider pr. minut |
Fax
| Fax | Monofaxing |
| Modemhastighed | 33,6 Kbit/s |
| Automatisk genopkald | Ja |
| Faxafsendelse | 500 Lokationer |
| Udskudt faxafsendelse | Ja |
Funktioner
| Maksimal driftscyklus | 200000 sider pr. måned |
Kapacitet for input & output
| Samlet inputkapacitet | 550 ark |
| Samlet outputkapacitet | 500 ark |
| Multifunktionsbakke | Ja |
| Universal-magasin kapacitet | 100 ark |
| Papirindgangstype | Kassette |
| Maksimal indgangskapacitet | 2300 ark |
Papirhåndtering
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A4 |
| Medietyper til papirbakke | Blonde papir, Kortlager, Kuverter, Etiketter, Almindeligt papir, Pre-printed, Genbrugspapir, Tykt papir, Tyndt papir |
| Flerfunktionsmagasin medietyper | Blonde papir, Kuverter, Etiketter, Almindeligt papir, Fortrykte formularer, Genbrugspapir, Tyndt papir |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| ISO B-serie, størrelser (B0...B9) | B5 |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse | Folie, Oficio |
| JIS B-seriens størrelser (B0…B9) | B5 |
| Kuverter størrelser | 10, B5, C5, C6, DL, Monarch |
Porte & Grænseflader
| Standard grænseflader | Ethernet, USB 2.0 |
| USB-port | Ja |
| Valgfri forbindelse | Trådløst LAN |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Mobile udskrivningsteknologier | Samsung Mobile Print |
Præstation
| Intern hukommelse | 1 MB |
| Lydtryksniveau (udskrivning) | 54 dB |
| Lydtryksniveau (kopiering) | 56 dB |
| Lydeffektniveau (standby) | 30 dB |
Design
| Produktfarve | Sort, Hvid |
| Markedspositionering | Forretning |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærm | LCD |
| Skærm diagonal | 25,6 cm (10.1") |
| Berøringsskærm | Ja |
| Kontroltype | Berøring |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 530,9 mm |
| Dybde | 647,7 mm |
| Højde | 543,6 mm |
| Vægt | 32 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 729 mm |
| Pakkedybde | 833,1 mm |
| Pakkehøjde | 614,7 mm |
| Pakkevægt | 38,5 kg |