Lenovo ThinkPad X250 20CL Bærbar PC
Intel Core i7 (5. Gen) 5600U / 2.6 GHz - 8 GB DDR3L - 256 GB SSD SATA 6Gb/s - TCG Opal Encryption 2 - 12.5" IPS
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
13.491,-
DKK
(10.792,80 ekskl. moms)
bærbar inkl. 13,3" sleeved taske
=
Før
12.341,-
DKK
SPAR
50,-
DKK
12.291,-
DKK
(9.832,80 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Trådløs mus
| Produkttype | Ultrabook |
| Operativsystem | Microsoft Windows 7 Professional 64-bit Edition (tilgængelig gennem nedgraderingsrettigheder fra Windows 8,1 Pro 64-bit) + Windows 8.1 Pro 64-bit License |
| CPU | Intel Core i7 (5. Gen) 5600U / 2.6 GHz |
| Max Turbo Speed | 3.2 GHz |
| Antal kerner | Dual-Core |
| Cache | 4 MB |
| 64-bit Computing | Ja |
| Funktioner | Hyper-Threading teknologi, integreret hukommelsescontroller, Intel Turbo Boost Technology 2.0 |
| RAM | 8 GB (1 x 8 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 8 GB |
| Teknologi | DDR3L SDRAM |
| Hastighed | 1600 MHz / PC3L-12800 |
| Vurderet hastighed | 1600 MHz |
| Model | SO DIMM 204-PIN |
| Antal åbninger | 1 |
| Tomme åbninger | 0 |
| Hovedlager | 256 GB SSD SATA 6Gb/s - TCG Opal Encryption 2 |
| Type | 12.5" - IPS; Tastatur, TrackPoint, UltraNav |
| LCD Backlight Teknologi | LED baglys |
| Opløsning | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:9 |
| Egenskaber | Blændfri; Spildresistent, multi-touch touchpad, tasteløst touchpad; Adgangskode for administrator, adgangskode for harddisk, opstartsadgangskode, 1 USB 3.0 (altid tændt) |
| Grafik-processor | Intel HD Graphics 5500 |
| Kamera | Ja - 720p |
| Lyd | Stereohøjttalere, to mikrofoner |
| Codec | Realtek ALC3232 |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio; RoHS, GREENGUARD |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Ethernet Controller | Intel I218-V |
| Input | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Output | 45 Watt |
| Interfacer | 2 x USB 3.0 ¦ VGA ¦ Mini DisplayPort ¦ LAN ¦ Dock ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon |
| Hukommelseskortlæser | 4-i-1 (SD-kort, MultiMediaCard, SDHC-kort, SDXC-kort) |
| Materiale af etui | Glasfiberforstærket plastik |
| Kan dockes | Ja |
| Sikkerhed | Trusted Platform Module (TPM 1.2) Security Chip, fingeraftrykslæser |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter |
| Dimensioner (B x D x H) | 30.55 cm x 20.85 cm x 2.03 cm |
| Vægt | 1.31 kg |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |