Lenovo ThinkPad Helix (2nd Gen) 20CH Bærbar PC
Intel Core M 5Y71 / 1.2 GHz - 8 GB LPDDR3 - 512 GB SSD M.2 PCIe - 11.6" IPS
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
17.536,-
DKK
(14.028,80 ekskl. moms)
| Produkttype | Ultrabook - med tastaturdock |
| Operativsystem | Windows 8.1 Pro 64-bit Edition |
| CPU | Intel Core M 5Y71 / 1.2 GHz |
| Max Turbo Speed | 2.9 GHz |
| Antal kerner | Dual-Core |
| Cache | 4 MB |
| 64-bit Computing | Ja |
| Funktioner | Hyper-Threading teknologi, integreret hukommelsescontroller, Intel Turbo Boost Technology 2.0 |
| RAM | 8 GB (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Teknologi | LPDDR3 SDRAM; GSM, GPRS, EDGE, HSPA, LTE; 2 celler Litium-polymer |
| Hastighed | 1600 MHz / PC3-12800 |
| Vurderet hastighed | 1600 MHz |
| Hovedlager | 512 GB SSD M.2 PCIe |
| Type | 11.6" - IPS; Tastatur, digitizer, touchpad, TrackPoint, stylus |
| LCD Backlight Teknologi | LED baglys |
| Berøringsskærm | Ja (10-punkts multi-touch) |
| Opløsning | 1920 x 1080 (Full HD); 5 Megapixel (bagside), 2 Megapixel (front) |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:9 |
| Billedklarhed | 370 cd/m² |
| Egenskaber | VibrantView, blank, Corning Gorillaglas, WideView, One Glass Solution; Lydkontrol, multi-touch touchpad; Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat), adgangskode for administrator, adgangskode for harddisk, opstartsadgangskode, pen holder, funktion for låsning af displayrotation, Windows-knap, nulstillingskontakt, 1 USB 3.0 (altid tændt), 3D-hældningsmåler, 3D gyrometer, 3D accelerometer, 3D magnetometer, 3D-kompas, MIL-STD-810G testet |
| Tastaturnavn | Lenovo ThinkPad Helix Ultrabook Pro Keyboard |
| Grafik-processor | Intel HD Graphics 5300 |
| Kamera | Ja - 1080p |
| Kameraegenskaber | Autofokus |
| Lyd | Stereohøjttalere, tre mikrofoner |
| Codec | ALC286-VC |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio; RoHS, GREENGUARD |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Trådløs | Bluetooth 4.0, 802.11a/b/g/n/ac, NFC |
| Trådløs controller | Intel Dual Band Wireless-AC 7265 - M.2 Card |
| Generation | 4G |
| Styreenhed | Sierra Wireless EM7345 - M.2 Card |
| Modtager | GPS |
| Kapacitet | 35 Wh |
| Løbetid med inkluderet ekstra batteri | Op til 12 timer |
| Input | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Output | 36 Watt, 12 V, 3 A |
| Interfacer | USB 3.0 ¦ Micro-HDMI ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon ¦ Dock ¦ USB 3.0 (på tastatur-dock) ¦ Mini DisplayPort (på tastatur-dock) |
| Hukommelseskortlæser | Ja (microSD, microSDHC, microSDXC) |
| Farve | Grafitsort |
| Materiale af etui | Aluminium, polykarbonat ABS |
| Integrerede funktioner | Lyssensor for omgivelser |
| Kan dockes | Ja |
| Sikkerhed | Fingeraftrykslæser |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter, 4-cellet Li-Polymer 26 Wh batteri i tastatur |
| Dimensioner (B x D x H) | 30.11 cm x 19.25 cm x 9.6 mm |
| Vægt | 822 g |
| Dimensioner (B x D x H) / Vægt detaljer | 900 g - tastaturdock |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |