Samsung Galaxy Watch 3
mystic bronze - smart ur med bånd - 8 GB
Display
| Skærm diagonal | 3,05 cm (1.2") |
| Skærmteknologi | OLED |
| Vis navn til markedsføring af teknologi | Super AMOLED |
| Farveskærm | Ja |
| Altid-tændt skærm | Ja |
| Skærmtype | Digital |
| Skærmopløsning | 360 x 360 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
Processor
| Processorproducent | Samsung |
| Processormodel | Exynos 9110 |
| Processorfrekvens | 1150 MHz |
| Processorkerner | 2 |
Præstation
| Understøttede mobile operativsystemer | Android 5.0, Android 5.1, Android 6.0, Android 7.0, Android 7.1, Android 7.1.2, Android 8.0, Android 9.0, iOS 10.0, iOS 11.0, iOS 11.4, iOS 12, iOS 13, iOS 9.0, iOS 9.1, iOS 9.2, iOS 9.3 |
| Kompatible hukommelseskort | Ikke understøttet |
| RAM kapacitet | 1024 MB |
| Flash-hukommelse | 8 GB |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Armbånd, materiale | Læder |
| Form | Rund |
| Markedspositionering | SmartWatch |
| Foreslået køn | Unisex |
| Urkassens farve | Bronze |
| Urkassens materiale | Rustfrit stål |
| Bånd, farve | Bronze |
| Farvenavn | Mystic Bronze |
| Beskyttelsesfunktioner | Vandtæt |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP68 |
| Aftagelig rem | Ja |
Funktioner
| Pulsmåler | Ja |
| Hjertefrekvens kontakt sensorer | Ja |
| Hjertemåler sensortype | Elektrisk, Optisk |
| Kørt distance | Ja |
| Kalorieforbrænding | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Aktivitetstracker | Ja |
| Multisport tilstand | Ja |
| Søvnkvalitet | Ja |
| Vibrerende motor | Ja |
| Sensor for omgivende lys | Ja |
| Barometer | Ja |
| Militærstandard | MIL-STD-810G |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| GPS (satellit) | Ja |
| GLONASS | Ja |
| Galileo | Ja |
Porte & Grænseflader
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| USB-port | Ingen |
| Near Field Communication (NFC) | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | Bluetooth |
Strømstyring
| Batterikapacitet | 247 mAh |
| Trådløs opladning | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 41 mm |
| Dybde | 42,5 mm |
| Tykkelse | 1,13 cm |
| Vægt | 48,2 g |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 91021200 |