Apple Watch Series 9 41 mm Digital 352 x 430 pixel Berøringsskærm 4G Sort Wi-Fi GPS (satellit)
Display
| Skærmens lysstyrke | 2000 cd/m² |
| Altid-tændt skærm | Ja |
| Skærmtype | Digital |
| Skærmopløsning | 352 x 430 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
| Afrundede skærm hjørner | Ja |
Processor
| Processorproducent | Apple |
| Processormodel | S9 |
| Processorkerner | 2 |
| Neural processor-enhed (NPU) | Apple Neural Engine (ANE) |
| Neural processorenhed (NPU)-kerner | 4 |
Præstation
| FM radio | Ingen |
| Understøttede mobile operativsystemer | iOS |
| Operativsystem installeret | watchOS 10 |
| Flash-hukommelse | 64 GB |
| 64-bit computing | Ja |
| Trådløst chipsæt | W3 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
| Registrering af nedbrud | Ja |
| Falddetektion | Ja |
Design
| Båndstørrelse | M/L |
| Form | Rektangulær |
| Markedspositionering | SmartWatch |
| Urkassens størrelse | 41 mm |
| Bagside materiale | Keramisk, Safirglas |
| Urkassens farve | Sort |
| Urkassens materiale | Aluminium |
| Bånd, farve | Sort |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP6X |
| Beskyttelsesfunktioner | Støvresistent, Vandtæt, Vandtæt |
| Magnetisk opladningsstik | Ja |
| Aftagelig rem | Ja |
| Vandtæt op til | 50 m |
Funktioner
| Pulsmåler | Ja |
| Hjertemåler sensortype | Elektrisk, Optisk |
| Blodiltsensor | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Aktivitetstracker | Ja |
| Meddelelser om uregelmæssig rytme | Ja |
| Bevægelse med dobbelt tryk | Ja |
| Præcisionssøgning | Ja |
| Lave kardio-meddelelser | Ja |
| SOS-advarselsfunktion | Ja |
| Hudtemperaturføler | Ja |
| Ja | |
| Sensor for omgivende lys | Ja |
| Virtuel assistent | Apple Siri |
| Elektronisk kompas | Ja |
| Haptisk feedback | Ja |
| Højdemåler | Ja |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Ja |
| Generering af mobilnetværk | 4G |
| 4G standard | LTE |
| GPS (satellit) | Ja |
| BeiDou | Ja |
| GLONASS | Ja |
| Galileo | Ja |
| Quasi-Zenith Satellitsystem (QZSS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Ja |
| USB-port | Ingen |
| Near Field Communication (NFC) | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | Bluetooth |
Strømstyring
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterilevetid (maks.) | 36 t |
| Trådløs opladning | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 41 mm |
| Dybde | 35 mm |
| Tykkelse | 1,07 cm |
| Vægt | 32,1 g |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | CarbonNeutral |
| Indeholder ikke | Arsen, BFR, Beryllium, Kviksølv, PVC |