8BitDo Lite 2 Turquoise, Gamepad (turquoise)
Input enhed
| Enhedstype | Gamepad |
| Gaming kontrol teknologi | Analog/digital |
| Understøttede gaming platforme | Android, Nintendo Switch, Nintendo Switch Lite |
| Funktionstaster til spilkontrol | D-måtte, Knappen Tilstand, Knappen Vælg, Knappen Start |
| Refleks vibration | Ja |
| Analogt tommelfinger greb | Ja |
Porte & Grænseflader
| Enhedsgrænseflade | Bluetooth/USB |
| USB-stik type | USB Type-C |
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
Ergonomisk
| Produktfarve | Turkis |
| Aftageligt kabel | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | Kabel/batteri |
| Batteritype | Indbygget |
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 480 mAh |
| Batterilevetid (maks.) | 18 t |
| Genopladeligt batteri | Ja |
Software
| Understøttede mobile operativsystemer | Android |
Vægt & størrelser
| Bredde | 120 mm |
| Dybde | 66 mm |
| Højde | 35,5 mm |
| Vægt | 82,73 g |
Tekniske detaljer
| Mængde pr. kasse | 1 stk |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
| Brugervejledning | Ja |