AKRACING ProX Gaming Chair
Red
Funktioner
| Produkttype | PC gamingstol |
| Maksimal bruger vægt | 150 kg |
| Ramme, materiale | Metal |
| Ramme, farve | Sølv |
| Sæde, materiale | Imiteret læder |
| Justerbar ryglæn | Ja |
| Sæde, farve | Sort, Rød |
| Farve på ryglæn | Sort, Rød |
| Ryglæn materiale | Imiteret læder |
| Armlæn | Ja |
| Justerbart armlæn | Ja |
| Hældningsvinkelområde | 0 - 12° |
| Styrehjul | Ja |
| Antal hjul | 5 hjul |
| Hældningsindstilling | Ja |
Ergonomisk
| Nakkestøtte | Ingen |
| Rokke funktion | Ja |
| Racerløbshjul/flystand inkluderet | Ingen |
Vægt & størrelser
| Bredde | 590 mm |
| Dybde | 600 mm |
| Højde (min.) | 138 cm |
| Højde (maks.) | 146 cm |
| Sæde bredde | 54 cm |
| Sædehøjde (maks.) | 50 cm |
| Sædehøjde (min.) | 42 cm |
| Sædedybde | 54 cm |
| Ryglæn højde | 96 cm |
| Ryglæn bredde | 59 cm |
| Armlæn højde (maks.) | 35 cm |
| Vægt | 25 kg |
| Armlæn højde (min) | 28 cm |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkedybde | 480 mm |
| Pakkehøjde | 720 mm |
| Pakkebredde | 900 mm |