Garmin Instinct 2S Solar
grafit - sportsur med bånd - 32 MB
Display
| Skærmteknologi | MIP |
| Skærm diagonal | 2,01 cm (0.79") |
| Skærmstørrelse (HxL) | 20 x 20 mm |
| Skærmtype | Digital |
| Skærmopløsning | 156 x 156 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Urets glastype | Corning Gorilla Glass |
Præstation
| FM radio | Ingen |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
| Indbygget mikrofon | Ingen |
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Armbånd, materiale | Silikone |
| Båndstørrelse | One size |
| Linse, materiale | Glas |
| Form | Rund |
| Håndled størrelsesområde | 112 - 180 mm |
| Markedspositionering | SmartWatch |
| Urkassens størrelse | 40 mm |
| Foreslået køn | Hanstik |
| Urkassens farve | Grafit |
| Urkassens materiale | Polymer |
| Bånd, farve | Grafit |
| Lukketype | Enkelt spænde stroppespænde |
| Vandtæt op til | 100 m |
| Vandtæthed | 10 ATM |
Funktioner
| Pulsmåler | Ja |
| Hjertemåling | Vejledning |
| Blodiltsensor | Ja |
| Skridttæller | Ja |
| Kørt distance | Ja |
| Kalorieforbrænding | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Søvnkvalitet | Ja |
| Vækkeur | Ja |
| Forslag til restitutionstid | Ja |
| Stopur | Ja |
| Timer | Ja |
| Vejledning i realtid | Ja |
| Kalender | Ja |
| Opkaldsmeddelelser | Ja |
| Smart notifikationer | Ja |
| Arealberegning | Ja |
| Avanceret træning | Ja |
| Elektronisk kompas | Ja |
| Stressovervågningsfunktion | Ja |
| Højdemåler barometer | Ja |
| Fod pod | Ja |
| Løbsforudsigelse | Ja |
| Automatisk pause | Ja |
| Træningseffekt måling | Ja |
| Vejrdisplay | Ja |
| Anbefalet aktivitet | Cykling, Fiskeri, Fitness, Vandring, Roning, Løb, Stå på ski |
| Virtual partnerfunktion | Ja |
| Find min telefonfunktion | Ja |
| Oplysninger om sol og måne | Ja |
| Kørsel dynamik | Ja |
| Barometer | Ja |
| Termometer | Ja |
| Højdemåler | Ja |
Netværk
| ANT+ aktiveret | Ja |
| GPS (satellit) | Ja |
| GLONASS | Ja |
| Galileo | Ja |
Porte & Grænseflader
| Bluetooth | Ja |
| USB-port | Ingen |
| Near Field Communication (NFC) | Ingen |
| Wi-Fi | Ingen |
Strømstyring
| Batterilevetid (maks.) | 1224 t |
| Batterilevetid (GPS-tilstand) | 114 t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 40 mm |
| Dybde | 40 mm |
| Tykkelse | 1,33 cm |
| Vægt | 43 g |
| Bånd, bredde | 2 cm |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
| Oplader | Ja |