COLMI P28 Plus 4,29 cm (1.69") TFT Digital 240 x 280 pixel Berøringsskærm Guld
Display
| Skærmteknologi | TFT |
| Skærm diagonal | 4,29 cm (1.69") |
| Farveskærm | Ja |
| Skærmtype | Digital |
| Skærmopløsning | 240 x 280 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
Præstation
| FM radio | Ingen |
| Understøttede mobile operativsystemer | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ingen |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Armbånd, materiale | Silikone |
| Form | Firkant |
| Markedspositionering | SmartWatch |
| Foreslået køn | Unisex |
| Urkassens farve | Guld |
| Urkassens materiale | Acrylonitrilbutadienstyren, Metal, Gummi |
| Bånd, farve | Guld |
| Vandfast | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP67 |
Funktioner
| Pulsmåler | Ja |
| Hjertefrekvens kontakt sensorer | Ja |
| Hjertemåler sensortype | Optisk |
| Hjertemåling | Automatisk |
| Blodiltsensor | Ja |
| Kørt distance | Ja |
| Kalorieforbrænding | Ja |
| Søvnkvalitet | Ja |
| Tekstbeskeder (SMS) | Ja |
| Vibrerende motor | Ja |
| Instant messaging (IM) | Ja |
| SMS meddelelser | Ja |
| Indbygget afstandsmåler | Ja |
| Vækkeur | Ja |
| Kalender | Ja |
| Stopur | Ja |
| Ur-indstilling | 12t/24t |
| Auto træningsprogram tilpasning | Ja |
| Træningsprogrammering | Ja |
| Timer | Ja |
| Smart notifikationer | Ja |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Bluetooth | Ja |
| Near Field Communication (NFC) | Ingen |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth-version | 5.1 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | Bluetooth |
Strømstyring
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 235 mAh |
| Batterilevetid (maks.) | 72 t |
| Batterilevetid | 3 dage |
Vægt & størrelser
| Bånd, bredde | 2 cm |