Amazfit Active 2 3,35 cm (1.32") AMOLED 43.9 mm Digital 466 x 466 pixel Berøringsskærm Sølv GPS (satellit)
Display
| Skærm diagonal | 3,35 cm (1.32") |
| Skærmteknologi | AMOLED |
| Pixeltæthed | 353 ppi |
| Farveskærm | Ja |
| Skærmtype | Digital |
| Skærmopløsning | 466 x 466 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
Præstation
| FM radio | Ingen |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
| Operativsystem installeret | Zepp OS |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Armbånd, materiale | Silikone |
| Båndstørrelse | One size |
| Form | Rund |
| Håndled størrelsesområde | 135 - 195 mm |
| Markedspositionering | SmartWatch |
| Urkassens størrelse | 43.9 mm |
| Foreslået køn | Unisex |
| Spænde farve | Sølv |
| Urkassens farve | Sølv |
| Urkassens materiale | Polymer, Rustfrit stål, Hærdet glas |
| Bånd, farve | Sort |
| Lukketype | Enkelt spænde stroppespænde |
| Magnetisk opladningsstik | Ja |
| Beskyttelsesfunktioner | Vandtæt |
| Vandtæthed | 5 ATM |
| Vandtæt op til | 50 m |
Funktioner
| Pulsmåler | Ja |
| Blodiltsensor | Ja |
| Kørt distance | Ja |
| Skridttæller | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Aktivitetstracker | Ja |
| Multisport tilstand | Ja |
| Søvnkvalitet | Ja |
| Personlig informationsstyring (PIM) | Påmindelse om begivenheder |
| Sensor for omgivende lys | Ja |
| Find min telefonfunktion | Ja |
| Opkaldsmeddelelser | Ja |
| Anbefalet aktivitet | Badminton, Baseball, Basketball, Boksning, Klatring, Cykling, Dans, Darts, Elliptisk, Fiskeri, Fitness, Golf, Gymnastik, HIIT, Håndbold, Vandring, Hockey, Kickboxing, Outdoor rowing, Pilates, Roning, Løb, Sejler, Skateboarding, Stå på ski, Snowboard, Stair stepper, Surfer, Svømning, Taekwondo, Tai Chi, Tennis, Volleyball, Gåture, Yoga |
| Geomagnetisk sensor | Ja |
| SMS meddelelser | Ja |
| Højdemåler barometer | Ja |
| Timer | Ja |
| Vækkeur | Ja |
| Stressovervågningsfunktion | Ja |
| Hudtemperaturføler | Ja |
| Kørsel dynamik | Ja |
| Intervaltræning | Ja |
| Termometer | Ja |
Netværk
| GPS (satellit) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| USB-port | Ingen |
| Near Field Communication (NFC) | Ingen |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | Nej |
Strømstyring
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batterikapacitet | 270 mAh |
| Batterilevetid (maks.) | 456 t |
| Batterilevetid | 10 dage |
| Batterilevetid (GPS-tilstand) | 21 t |
| Opladningstid | 2 t |
Andre funktioner
| Antal sportstilstande | 164 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 43,9 mm |
| Dybde | 43,9 mm |
| Tykkelse | 9,9 mm |
| Vægt | 29,5 g |
| Bånd, bredde | 2 cm |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
| Opladeenhed | Ja |