Huawei Watch GT 3 Pro
titanium - smart ur med rem - titanium
Display
| Skærm diagonal | 3,63 cm (1.43") |
| Skærmteknologi | AMOLED |
| Farveskærm | Ja |
| Skærmtype | Digital |
| Skærmopløsning | 466 x 466 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
| Afrundede skærm hjørner | Ja |
Præstation
| FM radio | Nej |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android 4.4, Android 5.0, Android 5.1, Android 6.0, Android 7.0, Android 7.1, Android 7.1.2, Android 8.0, Android 9.0, iOS 10.0, iOS 11.0, iOS 11.4, iOS 12, iOS 13, iOS 9.0, iOS 9.1, iOS 9.2, iOS 9.3 |
| Operativsystem installeret | HarmonyOS |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Armbånd, materiale | Titanium |
| Form | Rund |
| Håndled størrelsesområde | 140 - 210 mm |
| Markedspositionering | SmartWatch |
| Urkassens størrelse | 46 mm |
| Urkassens farve | Titanium |
| Urkassens materiale | Titanium |
| Bånd, farve | Titanium |
| Vandfast | Ja |
| Aftagelig rem | Ja |
| Beskyttelsesfunktioner | Stænktæt, Vandtæt |
| Vandtæt op til | 30 m |
| Vandtæthed | 5 ATM |
Funktioner
| Pulsmåler | Ja |
| Hjertefrekvens kontakt sensorer | Ja |
| Hjertemåler sensortype | Optisk |
| Accelerometer | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Søvnkvalitet | Ja |
| Tekstbeskeder (SMS) | Ja |
| Instant messaging (IM) | Ja |
| Opkaldsmeddelelser | Ja |
| Smart notifikationer | Ja |
| Kalender notifikationer | Ja |
| SMS meddelelser | Ja |
| Timer | Ja |
| Geomagnetisk sensor | Ja |
| Hudtemperaturføler | Ja |
| Stressovervågningsfunktion | Ja |
| Dataoverførsel fra Sportsur til pc | Træningsprogrammer |
| Nummervisning | Ja |
| Anbefalet aktivitet | Klatring, Dykning, Golf, Roning, Løb, Svømning |
| Barometer | Ja |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Ja |
| Generering af mobilnetværk | 4G |
| GPS (satellit) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| USB-port | Nej |
| Near Field Communication (NFC) | Nej |
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | Bluetooth |
Strømstyring
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 530 mAh |
| Batterilevetid | 14 dage |
| Opladningstid | 1,4 t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 46,6 mm |
| Dybde | 46,6 mm |
| Tykkelse | 1,09 cm |
| Vægt | 54 g |
| Bånd, bredde | 2,2 cm |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Oplader | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
| Opladeenhed | Ja |
| Garantibevis | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 91021200 |
