Apple Watch Ultra
titanium - smart ur med Ocean-bånd - gul - 32 GB
Display
| Skærmteknologi | OLED |
| Skærmens lysstyrke | 2000 cd/m² |
| Altid-tændt skærm | Ja |
| Skærmtype | Digital |
| Skærmopløsning | 410 x 502 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
| Afrundede skærm hjørner | Ja |
Processor
| Processorproducent | Apple |
| Processormodel | S8 |
| Processorkerner | 2 |
| Neural processor-enhed (NPU) | Apple Neural Engine (ANE) |
| Neural processorenhed (NPU)-kerner | 4 |
Præstation
| FM radio | Ingen |
| Understøttede mobile operativsystemer | iOS |
| Operativsystem installeret | watchOS 9 |
| Flash-hukommelse | 32 GB |
| 64-bit computing | Ja |
| Trådløst chipsæt | W3 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
| Registrering af nedbrud | Ja |
| Falddetektion | Ja |
Design
| Båndstørrelse | One size |
| Form | Rektangulær |
| Markedspositionering | SmartWatch |
| Urkassens størrelse | 49 mm |
| Bagside materiale | Keramisk, Safirglas |
| Urkassens farve | Titanium |
| Urkassens materiale | Titanium |
| Bånd, farve | Gul |
| Vandfast | Ja |
| Beskyttelsesfunktioner | Støvresistent, Vandtæt, Vandtæt |
| Aftagelig rem | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP6X |
| Magnetisk opladningsstik | Ja |
| Vandtæt op til | 100 m |
Funktioner
| Pulsmåler | Ja |
| Hjertemåler sensortype | Elektrisk, Optisk |
| Blodiltsensor | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Aktivitetstracker | Ja |
| Tekstbeskeder (SMS) | Ja |
| SOS-advarselsfunktion | Ja |
| Virtuel assistent | Apple Siri |
| Elektronisk kompas | Ja |
| Haptisk feedback | Ja |
| Sensor for omgivende lys | Ja |
| Lydalarmer | Ja |
| Hudtemperaturføler | Ja |
| Ja | |
| Sensor for vandtemperatur | Ja |
| Højdemåler | Ja |
| Militærstandard | MIL-STD-810H |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Ja |
| Generering af mobilnetværk | 4G |
| GPS (satellit) | Ja |
| BeiDou | Ja |
| GLONASS | Ja |
| Galileo | Ja |
| Quasi-Zenith Satellitsystem (QZSS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Ja |
| USB-port | Ingen |
| Near Field Communication (NFC) | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | Bluetooth |
Strømstyring
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterilevetid (maks.) | 36 t |
| Trådløs opladning | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 55 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 45 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 49 mm |
| Dybde | 44 mm |
| Tykkelse | 1,44 cm |
| Vægt | 61,3 g |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
Bæredygtighed
| Indeholder ikke | Arsen, BFR, Beryllium, Kviksølv, PVC |