Dell P3222QE skærm - LED baglys - 32" - IPS - 5ms,8ms
4K 3840x2160 ved 60Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
4.155,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
4.125,-
DKK
(3.300,00 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 80 cm (31.5") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Responstid | 8 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 3840 x 2160 |
| Understøttede videotilstande | 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 2160p |
| Billedformat | 16:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Responstid (hurtig) | 5 ms |
| Pixel pitch | 0,18159 x 0,18159 mm |
| Pixeltæthed | 139,87 ppi |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 83 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 50 - 76 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 69,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 39,2 cm |
| Synlig størrelse, diagonal | 80 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 80 cm |
| Farvedybde | 6 Bit |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
Præstation
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Hjem |
| Produktfarve | Sort |
| Frontkantfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
| Farve | Sølv |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal upstream-porte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| USB strømforsyning op til | 65 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ingen |
| HDCP | Ja |
| AC (strøm) indgang | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 15 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 21° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Strøm |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 28 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 28,3 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,2 W |
| Strømforbrug (maks.) | 145 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,2 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 557066 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 5000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 12192 m |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 712,4 mm |
| Dybde (med stativ) | 233,2 mm |
| Højde (med stativ) | 618,7 mm |
| Vægt (med stativ) | 10 kg |
| Bredde (uden stativ) | 712,4 mm |
| Dybde (uden stativ) | 56,2 mm |
| Højde (uden stativ) | 417,2 mm |
| Facet bredde (side) | 7,55 mm |
| Facet bredde (øverste) | 7,57 mm |
| Facet bredde (bund) | 1,74 cm |
Emballeringsdata
| Pakkevægt | 13,4 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, USB Type-C, USB Type-C til USB Type-C |
| Hurtig start guide | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, EPEAT Gold |
| Indeholder ikke | PVC/BFR |
CO2-aftryk
| Samlet CO2-fodaftryk (kg of CO2e) | 739 |
| Samlet kulstofudledning, uden brugsfase (kg CO2e) | 494 |
| Kulstofudledning, logistik (kg CO2e) | 70 |
| Samlet kulstofudledning, standardafvigelse (kg CO2e) | 126 |
| Kulstofudledning, energiforbrug (kg CO2e) | 245 |
| Udledning af kulstof i slutningen af levetiden (kg CO2e) | 4 |
| Kulstofudledning, produktion (kg CO2e) | 420 |
Andre funktioner
| Ingen tungmetaller | Hg (kviksølv) |
| Compliance-certifikater | RoHS |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |