ASUS ZenScreen MB16QHG skærm - LED baglys - 16" - IPS - 5ms
WQXGA 2560x1600 ved 120Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
3.513,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
3.483,-
DKK
(2.786,40 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 40,6 cm (16") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1600 pixel |
| HD-type | WQXGA |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 500 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 500 cd/m² |
| Responstid | 5 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1200:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 120 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,135 x 0,135 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 34,5 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 21,5 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 100% |
Præstation
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Spiltilstand | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Hjem |
| Produktfarve | Sort |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Antal USB type-C downstream-porte | 2 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Ergonomisk
| Slot til kabellås | Ingen |
| Højdejustering | Ingen |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | F |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 12 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 15 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 13 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1544857 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 359,7 mm |
| Dybde (med stativ) | 20,6 mm |
| Højde (med stativ) | 247,1 mm |
| Vægt (med stativ) | 1,2 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 434 mm |
| Pakkedybde | 323 mm |
| Pakkehøjde | 119 mm |
| Pakkevægt | 3,5 kg |
| Pakketype | Kasse |
Andre funktioner
| Brandspecifikke teknologier | SPLENDID |