iiyama ProLite X4373UHSU-B1 skærm - LED baglys - 43" - VA - 3ms
4K 3840x2160 ved 60Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
5.454,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
5.424,-
DKK
(4.339,20 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 108 cm (42.5") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Paneltype | VA |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 400 cd/m² |
| Responstid | 3 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Skærmoverflade | Mat |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 4000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 80000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,245 x 0,245 mm |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 135 kHz |
| Synlig størrelse, horisontal | 94,1 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 52,9 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 108 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| DDC/CI | Ja |
| Farvedybde | 10 Bit |
| NTSC-dækning (typisk) | 85% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 14 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sort |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 2.0 |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Antal upstream-porte | 1 |
| Antal downstream-porte | 4 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Antal DisplayPort-udgange | 1 |
| Antal mini DisplayPorts | 1 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| HDCP | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 200 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ingen |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -2 - 10° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk, Hollandsk, Polsk, Portugisisk, Russisk |
| Antal OSD sprog | 10 |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 54 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 102 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 92 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Indgangsstrøm | 1.5 A |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 756755 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 85% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 977,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 251 mm |
| Højde (med stativ) | 621,5 mm |
| Vægt (med stativ) | 14,5 kg |
| Vægt (uden stativ) | 12,7 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1071 mm |
| Pakkedybde | 240 mm |
| Pakkehøjde | 760 mm |
| Pakkevægt | 19 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, USB, HDMI, DisplayPort |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier til fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ErP |
Andre funktioner
| Kontrolpanel | Input Select, Up, Down, Menu, Power |
| Vægt | 14,5 kg |
| Bredde | 977,5 mm |
| Brugerkontrol | picture adjust (brightness, contrast, ECO, blue light reducer, advanced contrast, overdrive, black tuner), image settings (video mode adjust, sharp and soft, X-Res technology), colour settings (gamma, 6-axis, colour temperature, i-Style colour), PiP/PbP (PiP/PbP mode, sub win 1/2/3/4 input, PiP size, PiP position, swap), signal select, audio settings (volume, mute, audio input), OSD settings (OSD H. position, OSD V. position, OSD time, language), extra (reset, HDR, HDMI range, DDC/CI, opening logo, LED, DP daisy chain, information) |
| Emballageindhold | quick start guide, safety guide |
| Højde | 621,5 mm |
| Dybde | 251 mm |
| Compliance-certifikater | CE, EAC, PSE, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, VCCI, WEEE |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |