Produkt nr: LS27FG512EUXEN
EAN: 8806097369448
Varenummer: F25552035
billigst-pricerunner
SAMSUNG Skærm
Producent: SAMSUNG
Produkt nr: LS27FG512EUXEN
EAN: 8806097369448
Varenummer: F25552035
På lager - leveringstid: 2-3 hverdage, ved bestilling inden kl. 14.00
(1.381,60 ekskl. moms)
Producent: SAMSUNG
Produkt nr: LS27FG512EUXEN
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Samsung S27FG512EU 27 VA 2K — skarp, hurtig billedkvalitet
180 Hz opdateringsfrekvens og 1 ms responstid (MPRT) reducerer bevægelsesslør og gør hurtige bevægelser skarpere. Sammen med AMD FreeSync mindsker du hak og billedspring, så mål og bevægelser forekommer mere præcise i realtid.
Du får også praktiske tilslutninger som hovedtelefonudgang, én USB-A nedstrøms og HDCP 2.2, så kopibeskyttet 4K/2K-indhold kan afspilles. Strømforbruget ligger typisk på 26 W, hvilket holder driftsomkostninger lavere under lange brugssessioner.
Se forskellen nu — vælg Samsung S27FG512EU og opgrader dit billede
Rengøringsspray til skærmen
=
Skærm inkl. arm beslag
=
Præstation
AMD FreeSync Ja
Spiltilstand Ja
Flimmerfri teknologi Ja
Porte & Grænseflader
Antal HDMI-porte 2
HDMI-version 2.0
Antal DisplayPorts 1
DisplayPort-version 1.4
HDCP-version 2.2
Udgange til hovedtelefoner 1
Antal USB type-A downstream-porte 1
USB-hub-version 2.0
Strømstyring
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Strømforbrug (typisk) 26 W
Strømforbrug (maks.) 35 W
Strømforbrug (standby) 0,5 W
Strømforbrug (slukket) 0,3 W
Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 40 kWh
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 26 kWh
Energieffektivitetsklasse (SDR) E
Energieffektivitetsklasse (HDR) G
Andre funktioner
Årligt energiforbrug 38 kWh
Vægt & størrelser
Bredde (med stativ) 618,2 mm
Dybde (med stativ) 234,2 mm
Højde (med stativ) 520,6 mm
Vægt (med stativ) 4600 g
Bredde (uden stativ) 618,2 mm
Dybde (uden stativ) 92,4 mm
Højde (uden stativ) 376,9 mm
Vægt (uden stativ) 3200 g
Emballeringsdata
Pakkebredde 810 mm
Pakkedybde 455 mm
Pakkehøjde 155 mm
Pakkevægt 8400 g
Driftsbetingelser
Driftstemperatur (T-T) 10 - 40 °C
Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 10 - 80%
Ergonomisk
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
Højdejustering Ja
Justerbar højde (maks.) 12 cm
Hældningsindstilling Ja
Hældningsvinkelområde -5 - 20°
Drejevinkel område -15 - 15°
Akse Ja
Pivot vinkel -2 - 92°
Display
Skærm diagonal 68,6 cm (27 in)
Paneltype VA
Naturligt aspektforhold 16:9
Skærmopløsning 2560 x 1440 pixel
Skærmens lysstyrke (typisk) 300 cd/m²
Bedømmelse af skærmkrumning 240
Kontrastforhold (typisk) 3000:1
Dynamisk kontrastforhold marketing navn Mega
Maksimal opdateringshastighed 180 Hz