DELL Bærbar - 14" - 16 GB - Intel Core Ultra 5 - Intel Graphics - Windows 11 Pro
1920 x 1200 pixel - Platinsølv - 12 kerner
Processor
| Processorserie | Intel Core Ultra 5; Intel Core Ultra 5; Core Ultra 5 |
| Processormodel | 235U; 235U; 235U |
| Processorfrekvens | 2 GHz; 2,0 GHz; 2 GHz |
| Processor boost frekvens | 4,9 GHz; 4,9 GHz; 4,9 GHz |
| Processorkerner | 12; 12; 12 |
| Performance-kerner | 2; 2; 2 |
| Kerner med lav strømeffektivitet | 10; 2 |
| Processor-cache | 12 MB; 12 MB |
| Processortråde | 14; 14 |
| Processorproducent | Intel; Intel |
| Effektive kerner | 10; 8 |
Design
| Berettigelse til Intel® vPro™ platform | Ja; Intel vPro Enterprise; Ja |
| Produktfarve | Platinsølv; Platinum Silver; Platin |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Produkttype | Laptop |
Neural processor-enhed (NPU)
| Neural processor-enhed (NPU) | Intel AI Boost; Intel AI Boost |
| NPU-ydeevne op til | 12 TOPs; 12 TOPs |
| Samlet processorydelse op til | 24 TOPs; 24 TOPs |
| Understøttelse af sparsomhed | Ja |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB; 16 GB; 16 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB; 64 GB; 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5 SDRAM; DDR5 SDRAM; DDR5-SDRAM |
| Overførselshastighed for hukommelsesdata | 5600 MT/s; 5600 MT/s; 5600 MT/s |
| Hukommelse form faktor | SO-DIMM 262-PIN; SO-DIMM 262-PIN; SO-DIMM |
| Hukommelsesstik | 2; 2x SO-DIMM; 2x SO-DIMM |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB; 512 GB; 512 GB |
| Lagermedie | SSD; SSD |
| SSD-formfaktor | M.2 2230; M.2 2230 |
| SSD-grænsefladetype | PCIe 4.0-NVMe; PCIe 4.0 NVMe |
Billedsensor
| Synsvinkel, horisontal | 85°; 85 ° |
| Synsvinkel, vertikal | 85°; 85 ° |
Grafik
| On-board grafikkort, model | Intel Graphics; Intel Graphics; Intel Graphics |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Integrated |
Kamera
| Front kamera opløsning (numerisk) | 1920 x 1080 MP; 2,07 MP |
| Frontkamera opløsning | 640 x 360 pixel |
| Front kamera HD type | CMOS; Fuld HD |
| Sekundær frontkameraopløsning (numerisk) | 0,23 MP |
| Video capture hastighed | 30 fps |
| Infrarødt kamera (IR) | Ja |
Højttalere
| Lydsystem | stereo højttalere; stereo højttalere, dual array mikrofon |
Lyd
| Antal mikrofoner | 2 |
| Lydchip | Realtek ALC3204; Realtek ALC3204 |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Højttalereffekt | 2,5 W |
Tastatur
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja; Ja |
| Tast til andenpilot | Copilot key |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Pegeredskab | Touchpad |
Netværk
| Wi-Fi-standarder | 802.11a/b/g/n/ac/ax; 802.11a/b/g/n/ac/ax; 802.11ax |
| Bluetooth | Ja; Ja; Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Intel Wi-Fi 6E AX211; Wi-Fi 6E |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s; Gigabit Ethernet; 10/100/1000 Mbit/s |
| WLAN-controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211; Intel Wi-Fi 6E AX211 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2; 1; 2 |
| Thunderbolt 4 porte antal | 1; 1 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1; 1; 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1; 1; 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja; Ja; Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) -porte | 1 |
| Antal USB4 Gen 2x2-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
Batteri
| Antal battericeller | 3; 3 |
| Batterikapacitet | 55 Wh; 55 Wh; 55 Wh |
| Batteriteknologi | 3-cell |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W |
Sikkerhed
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja; Ja; Ja |
| Fingeraftrykslæser | Ja; Ja; Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kile |
Vægt & størrelser
| Bredde | 313,7 mm; 313,70 mm; 313,7 mm |
| Dybde | 225,3 mm; 225,30 mm; 225,3 mm |
| Højde | 20,4 mm; 20,370 mm |
| Vægt | 1.35 kg; 1350 g; 1360,00 g |
| Højde (bagside) | 2,04 cm |
| Højde (front) | 1,89 cm |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro; Windows 11 Pro |
| Operativsystem sprog | Windows 11 Pro |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | Gold; Gold |
Andre funktioner
| Frontkamera opløsning | 2,07 MP |
Video
| Videoopløsninger | 1920 x 1080 |
Præstation
| Overfladefarvning | Metallisk |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
Display
| Skærm diagonal | 14 tum (35,6 cm); 35,6 cm (14 tum); 14 tommer |
| Vis navn til markedsføring af teknologi | IPS; IPS; IPS |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel; 1920 x 1200 pixel; 1920 x 1200 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz; 60 Hz; 60 Hz |
| Skærmens lysstyrke | 300 cd/m²; 300 cd/m²; 300 cd/m² |
| Naturligt aspektforhold | 16:10; 16:10 |
| Pixeltæthed | 162 ppi |
| Farveområde | 45% NTSC; 45% NTSC |
| Antirefleksskærm | Ja |