[upcycle it] Apple MacBook Pro 2019 (GRADE A)
Model 15,1 - i9-9880H 16 GB RAM, 512GB SSD, Radeon 560x, 15"2880x1880, Space Grey, Touchbar-
Design
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Grå |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Renoveret | Ja |
| Renoveret klasse | Grade A |
| Originalt mærkenavn | Apple |
Display
| Skærm diagonal | 38,1 cm (15") |
| Skærmopløsning | 2880 x 1800 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i9 |
| Processorgeneration | 9th gen Intel® Core™ i9 |
| Processormodel | i9-9880H |
| Processorkerner | 8 |
| Processortråde | 16 |
| Processor boost frekvens | 4,8 GHz |
| Processorfrekvens | 2,3 GHz |
| Processor-cache | 16 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| Optisk drevtype | Ingen |
Grafik
| Producent af diskret GPU-udstyr | AMD |
| Diskret grafikadaptermodel | AMD Radeon Pro 560X |
| On-board grafikkort | Ja |
| 4 | Intel |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel® UHD Graphics |
| Diskret grafikadapter | Ja |
| On-board grafikkort, model | Intel® UHD Graphics 630 |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
Kamera
| Front kamera | Ja |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Bluetooth | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal Thunderbolt 3-porte | 4 |
Tastatur
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Tastatursprog | Dansk |
Sikkerhed
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 329 mm |
| Dybde | 227 mm |
| Højde | 17,9 mm |
| Vægt | 1,55 kg |