Samsung QE32LS03BBU The Frame LS03B Series
32" LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Full HD
Display
| Skærm diagonal | 81,3 cm (32") |
| HD-type | Fuld HD |
| Skærmteknologi | QLED |
| Skærm form | Flad |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Bevægelsesinterpolationsteknologi | PQI (Picture Quality Index) 1100 |
| Understøttelse af skærm opdateringshastigheder | 50 Hz |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega kontrast |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
TV-tuner
| Tuner type | Analog & digital |
| System for digitalt signalformat | DVB-C2, DVB-T2 |
| Automatisk kanalsøgning | Ja |
Smart TV
| Smart TV | Ja |
| Internet TV | Ja |
| Operativsystem installeret | Tizen |
| Skærm spejling | Ja |
| Hybrid broadband TV udsendelse (HbbTV) | Ja |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version | 2.0.3 |
| Universal guide | Ja |
Lyd
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W |
| Trådløs subwoofer | Ingen |
| Lyddekodere | Dolby Digital, Dolby Digital Plus |
| Q-symfoni | Ja |
| Multirum | Ja |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Ethernet LAN | Ingen |
| Wi-Fi Direct | Ja |
| Webbrowser | Ja |
| Browsing | Ja |
| HID support | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| VESA montering | Ingen |
| Tænd-/slukkontakt | Ingen |
| Rullevisning | Ingen |
| Omgivende belysning | Ingen |
| Introduktionsår | 2022 |
| Farve på stativ | Grå |
Præstation
| Spiltilstand | Ingen |
| Tekst-tv-funktioner | Ja |
| Undertekst funktion | Ja |
| Digital Clean View | Ingen |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Understøttelse af IPv6 | Ja |
| Understøttelse af SmartThings-apps | Ja |
| Understøttelse af Wireless Dex | Ja |
| ConnectShare (HDD) | Ja |
| ConnectShare (USB) | Ja |
Porte & Grænseflader
| HDMI-hurtigafbryder | Ingen |
| Audio Return Channel (ARC) | Ingen |
| Indgang til pc'en (D-Sub) | Ingen |
| DVI-port | Ingen |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Digital akustisk og optisk udgang | 1 |
| Antal RF-porte | 1 |
| Fælles grænseflade (CI) | Ja |
| Fælles grænseflade (CI +) | Ja |
| Common interface plus (CI+) version | 1.4 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| Kontrol med forbrugerelektronik (CEC) | Anynet+ |
Administrationsfunktioner
| Elektronisk programguide (EPG) | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Antal OSD sprog | 27 |
| Billede-i-billede | Ingen |
| ECO-tilstand | Ja |
| Automatisk slukning | Ja |
| Fungerer med Google Assistant | Ja |
| Virker sammen med Samsung Bixby | Ja |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 33 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 55 kWh |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Specifikke funktioner for mærket
| Samsungs-teknologier (AV/TV) | Micro Dimming |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 728,9 mm |
| Dybde (med stativ) | 143 mm |
| Højde (med stativ) | 452 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,4 kg |
| Bredde (uden stativ) | 728,9 mm |
| Dybde (uden stativ) | 24,7 mm |
| Højde (uden stativ) | 419,4 mm |
| Vægt (uden stativ) | 5,3 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 815 mm |
| Pakkedybde | 122 mm |
| Pakkehøjde | 513 mm |
| Pakkevægt | 8,4 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Smart fjernbetjening inkluderet | Ja |
Andre funktioner
| One Connect-boks | Ja |