Samsung HG43AU800EU HAU8000 Series
43" Klasse (42.5" til at se) LED-bagbelyst LCD TV - Crystal UHD - 4K - for hotel / beværtning
Display
| Skærm diagonal | 109,2 cm (43") |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Skærmteknologi | LED |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega kontrast |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Skærm diagonal (metrisk) | 108 cm |
| Billedbehandlingsteknologi | Samsung Auto Motion Plus |
| Smart funktioner | Film |
Design
| Produktfarve | Sort |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 200 x 200 mm |
Præstation
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Smart TV | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Elektronisk programguide (EPG) | Ja |
| Automatisk slukning | Ja |
| Hybrid broadband TV udsendelse (HbbTV) | Ja |
| ConnectShare (HDD) | Ja |
| ConnectShare (USB) | Ja |
| Tændt tilstand | Ja |
| Energibesparende tilstand | Ja |
| Tekst-tv-funktioner | Ja |
Gæstfrihedsfunktioner
| Gæstfrihed hjemmemenu | Ja |
| Hotel kanalliste | Ja |
| Gæstfrihed plug and play | Ja |
| Ur backup forsyning | Ja |
| Min kanal funktion | Ja |
| USB kloning | Ja |
| Undertekst funktion | Ja |
| Vækkeur | Ja |
| Sikkerhedstilstand | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Digital akustisk og optisk udgang | 1 |
| Antal RF-porte | 2 |
| RJ-12 porte, antal | 2 |
| Kontrol med forbrugerelektronik (CEC) | Anynet+ |
| Fælles grænseflade (CI) | Ja |
| Fælles grænseflade (CI +) | Ja |
| Common interface plus (CI+) version | 1.4 |
Lyd
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W |
| Lyddekodere | Dolby Digital Plus |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
| Webbrowser | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 72 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 130 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 72 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 103 kWh |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 965,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 195,1 mm |
| Højde (med stativ) | 600,1 mm |
| Vægt (med stativ) | 8,7 kg |
| Bredde (uden stativ) | 965,5 mm |
| Dybde (uden stativ) | 25,7 mm |
| Højde (uden stativ) | 559,9 mm |
| Vægt (uden stativ) | 8,4 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1093 mm |
| Pakkedybde | 129 mm |
| Pakkehøjde | 677 mm |
| Pakkevægt | 11,9 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Fjernbetjeningstype | TM1640A |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Monteringssæt | Ja |
| Desktop beslag | Ja |
TV-tuner
| Tuner type | Analog & digital |
| System for digitalt signalformat | ATSC, DVB-C, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| Automatisk kanalsøgning | Ja |