Samsung HG32EJ690WE HJ690W Series
32" LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Full HD - for hotel / beværtning
Display
| Skærm diagonal | 81,3 cm (32") |
| HD-type | Fuld HD |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Skærmteknologi | QLED |
| Skærm form | Flad |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Bevægelsesinterpolationsteknologi | PQI (Picture Quality Index) 2100 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega kontrast |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Skærm diagonal (metrisk) | 80 cm |
| Billedbehandlingsteknologi | Quantum Processor Lite, Samsung Auto Motion Plus, Samsung Contrast Enhancer |
Design
| Produktfarve | Sort |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Skærmrammetype | VNB (meget smal ramme) |
Præstation
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Smart TV | Ja |
| Teknologi til dæmpning af baggrundsbelysning | Micro Dimming Pro |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Antal OSD sprog | 27 |
| Elektronisk programguide (EPG) | Ja |
| Automatisk slukning | Ja |
| Slumretimer | Ja |
| Hybrid broadband TV udsendelse (HbbTV) | Ja |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version | 2.0.1 |
| Billedtekst (undertekst) | Yes |
| ConnectShare (HDD) | Ja |
| ConnectShare (USB) | Ja |
| Energibesparende tilstand | Ja |
| Tændt tilstand | Ja |
| Billede-i-billede | Ingen |
| Tekst-tv-funktioner | Ja |
| Øko sensor | Ja |
Gæstfrihedsfunktioner
| Gæstfrihed hjemmemenu | Ja |
| Hotel kanalliste | Ja |
| Gæstfrihed plug and play | Ja |
| Velkomstsbesked | Ja |
| Ur backup forsyning | Ja |
| Min kanal funktion | Ja |
| Fjernbetjening med flere koder | Ja |
| USB kloning | Ja |
| Smoovie kompatibilitet | Ja |
| Undertekst funktion | Ja |
| Automatisk kildetilstand | Ja |
| Logo-skærm med time-out indstilling (BMP/film | Ja |
| Vækkeur | Ja |
| Content management løsning | Samsung LYNK DRM, Samsung LYNK REACH |
| LYNK REACH version | 4.0 |
| Sikkerhedstilstand | Ja |
| Hoteltilstand | Ja |
| Fjernbetjent jetpack (RJP) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 3 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Digital akustisk og optisk udgang | 1 |
| Antal RF-porte | 3 |
| RJ-12 porte, antal | 1 |
| Kontrol med forbrugerelektronik (CEC) | Anynet+ |
| Fælles grænseflade (CI) | Ja |
| Fælles grænseflade (CI +) | Ja |
| Common interface plus (CI+) version | 1.4 |
| Audio Return Channel (ARC) | Ja |
Lyd
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W |
| Lyddekodere | Dolby Digital Plus |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Ingen |
| Ethernet LAN | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 27,4 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 80 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 27 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 45 kWh |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 723,3 mm |
| Dybde (med stativ) | 154,2 mm |
| Højde (med stativ) | 477,7 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,4 kg |
| Bredde (uden stativ) | 723,3 mm |
| Dybde (uden stativ) | 30,3 mm |
| Højde (uden stativ) | 425,6 mm |
| Vægt (uden stativ) | 5,3 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 811 mm |
| Pakkedybde | 120 mm |
| Pakkehøjde | 530 mm |
| Pakkevægt | 7,1 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Fjernbetjeningstype | TM1240A |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
| Desktop beslag | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
TV-tuner
| Tuner type | Analog & digital |
| System for digitalt signalformat | DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 |
| Automatisk kanalsøgning | Ja |
| Visning af kanalmenu | Ja |
Andre funktioner
| HID support | Ja |
| H.Browser kompatibilitet | Ja |
| DLNA-certificeret (Digital Living Network Alliance) | Ja |