Samsung GQ65S95BAT S95B Series
65" OLED TV - 4K
Display
| Skærm diagonal | 165,1 cm (65") |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Skærmteknologi | OLED |
| Skærm form | Flad |
| Responstid | 6 ms |
| Bevægelsesinterpolationsteknologi | PQI (Picture Quality Index) 4600 |
| Oprindelig opdateringshastighed | 100 Hz |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Skærm diagonal (metrisk) | 163 cm |
TV-tuner
| Tuner type | Analog & digital |
| System for digitalt signalformat | DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HD |
| Antal tunere | 2 tuner(e) |
| Automatisk kanalsøgning | Ja |
Smart TV
| Smart TV | Ja |
| Internet TV | Ja |
| Operativsystem installeret | Tizen |
| Tidsforskydning | Ja |
| Skærm spejling | Ja |
| Lydspejling | Ja |
| Hybrid broadband TV udsendelse (HbbTV) | Ja |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version | 2.0.3 |
| Smart funktioner | Energibesparende, Filmskaber, Spil, Film |
| Universal guide | Ja |
| TV initierer spejling | Ja |
| Video-apps | Samsung TV Plus |
Lyd
| Udgangseffekt (RMS) | 60 W |
| Indbygget subwoofer | Ja |
| Lyddekodere | Dolby Atmos, Dolby Digital Plus |
| Beskrivelse af lydforvalg | Ja |
| Musikvæg | Ja |
| Q-symfoni | Ja |
| Object Tracking Sound+ (OTS+) | Ja |
| Adaptiv lyd | Ja |
| Aktiv stemmeforstærker (AVA) | Ja |
| Multirum | Ja |
| Forbedret lydreturkanal (eARC) | Ja |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi Direct | Ja |
| Webbrowser | Ja |
Design
| Produktfarve | Sølv |
| Farvenavn | Perceptual color mapping |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 300 x 200 mm |
| Rullevisning | Ingen |
| Farve på stativ | Sølv |
Præstation
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | Quantum HDR |
| Spiltilstand | Ja |
| Tekst-tv-funktioner | Ja |
| Omgivende tilstand | Ambient Mode+ |
| Øko sensor | Ja |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Spilfunktioner | Dynamic Black EQ, Game Bar, Game Motion Plus |
| USB-optagelse | Ja |
Porte & Grænseflader
| HDMI-version | 2.1 |
| HDMI-hurtigafbryder | Ja |
| Audio Return Channel (ARC) | Ja |
| Indgang til pc'en (D-Sub) | Ingen |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Digital akustisk og optisk udgang | 1 |
| Fælles grænseflade (CI) | Ingen |
| Fælles grænseflade (CI +) | Ja |
| Antal HDMI-porte | 4 |
| AC (strøm) indgang | Ja |
Administrationsfunktioner
| Elektronisk programguide (EPG) | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Antal OSD sprog | 28 |
| OSD-sprog | ALB, BOS, Bulgarisk, Kroatisk, Tjekkisk, Dansk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Estisk, Finsk, Fransk, Græsk, Ungarsk, Italiensk, LAT, Litauisk, MAC, Norsk, Polsk, Portugisisk, Rumænsk, Russisk, SER, Slovakisk, Slovensk, SWA |
| Billede-i-billede | Ja |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ja |
| Fungerer med Google Assistant | Ja |
| Virker sammen med Samsung Bixby | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 132 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 252 kWh |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Energibesparende tilstand | Ja |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 1444,3 mm |
| Dybde (med stativ) | 288,2 mm |
| Højde (med stativ) | 897,6 mm |
| Vægt (med stativ) | 25,5 kg |
| Bredde (uden stativ) | 1444,3 mm |
| Dybde (uden stativ) | 39,9 mm |
| Højde (uden stativ) | 831,7 mm |
| Vægt (uden stativ) | 21,2 kg |
| Stativ bredde | 36,3 cm |
| Stativ dybde | 28,9 cm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1650 mm |
| Pakkedybde | 170 mm |
| Pakkehøjde | 950 mm |
| Pakkevægt | 33,8 kg |
Emballage indhold
| Desktop beslag | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |