Lenovo Bærbar PC
Intel - 64 GB DDR5 - 1 TB SSD M.2 2280 - NVM Express (NVMe) - 16"
Bærbar inkl. Office pakken home and student
| Produkttype | Mobil arbejdsstation |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - hollandsk / engelsk / fransk / tysk |
| CPU | Intel |
| Antal kerner | 16-core |
| Cache | 24 MB |
| Funktioner | Integreret hukommelsescontroller |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| RAM | 64 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM - ikke-ECC; Litium-polymer |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Hovedlager | 1 TB SSD M.2 2280 - NVM Express (NVMe) |
| Type | 16"; Tastatur |
| Widescreen | Ja |
| Kamera | Ja |
| Opløsning | 5 Megapixel |
| Kameraegenskaber | Windows Hello |
| Lyd | Stereohøjttalere |
| Codec | Realtek ALC3287 |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) |
| Trådløs controller | Intel Wi-Fi 6E AX 211 |
| Egenskaber | Dobbelt strøm (2x2) |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Hukommelseskortlæser | Ja |
| Farve | Sort |
| Materiale af etui | Polykarbonat ABS (bund), polykarbonat (bund) |
| Sikkerhed | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeraftrykslæser |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington nano sikkerhedsåbning |
| Dimensioner (B x D x H) | 36.5 cm 2.466 cm |