Apple AirPods Max 2. generation
hovedtelefoner med mik.
Præstation
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Opkald/musik |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Lilla |
| Volumenkontrol | Dreje |
| Kontroltype | Knapper, Dreje |
| Accelerometer | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Optisk sensor | Ja |
| Positionssensor | Ja |
| Sensor til registrering af sager | Ja |
| Lydchip | Apple H1 |
| Personligt tilpasset rumlig lyd | Ja |
| Adaptiv EQ | Ja |
| Fungerer med Apple Siri | Ja |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| USB-tilslutning | Ja |
| USB-stik | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
Høretelefoner
| Ørekobling | Circumaural |
| Drivertype | Dynamisk |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionstype | Aktiv |
| Gennemsigtighedstilstand | Ja |
Mikrofon
| Mikrofontype | Indbygget |
| Støjreducerende mikrofon | Ja |
| Antal mikrofoner | 9 |
Batteri
| Vedvarende afspilningstid, lyd | 20 t |
Systemkrav
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede mobile operativsystemer | iOS |
Bæredygtighed
| Indeholder ikke | BFR, Kviksølv, PVC |
Vægt & størrelser
| Bredde | 168,6 mm |
| Dybde | 83,4 mm |
| Højde | 187,3 mm |
| Vægt | 386,2 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 239,9 mm |
| Pakkedybde | 243,5 mm |
| Pakkehøjde | 81 mm |
| Pakkevægt | 1,15 kg |
Emballage indhold
| Oplader | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
| Bæretaskens vægt | 134,5 g |
| Bæretaske | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
Strømstyring
| USB strømforsyning | Ingen |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 2,5 W |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 3,5 W |
Andre funktioner
| Lyddekodere | Dolby Atmos |