Tenda SG105M network switch Gigabit Ethernet (10/100/1000) Black
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 5 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 5 |
| Port til konsol | RJ-45 |
| Strømstik | DC-in-stik |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Understøttede kabeltyper | Cat3, Cat5, Cat5e |
| Fuld duplex | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 10 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 7,44 Mpps |
| MAC adresselabel | 2000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 15 |
| Pakke bufferlager | 1 MB |
Design
| Stativ-montering | Ingen |
| Stabelbar | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Plast |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link, Strøm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforbrug (maks.) | 1,7 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 82 mm |
| Dybde | 52 mm |
| Højde | 22 mm |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
Godkendelser
| Certificering | CE, FCC, RoHS |