PLANET IGS-5225-4P2S netværksswitch Administreret L2+ Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) Blå
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2+ |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 4 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP modulslots | 2 |
| Port til konsol | RJ-45 |
| Strømstik | Terminal block (3-pin) |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 1588v2, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ad, IEEE 802.1ag, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3ah, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Port-spejlning | Ja |
| Halv dupleks | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Routing indtastninger | 32 |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | MAC address-based VLAN, Multicast VLAN, Private VLAN, Protocol-based VLAN, Tagged VLAN, Voice VLAN |
| Antal VLAN'er | 4094 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 12 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 8,928 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Statisk rute | Ja |
| Stastiske routere | 32 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Pakke bufferlager | 4 MB |
Sikkerhed
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| BPDU filtrering/beskyttelse | Ja |
| Loop beskyttelse | Ja |
| SSH/SSL support | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | SNMP, SNMPv3 |
| Algoritmer for køplanlægning | Priority queuing (PQ), Weighted Round Robin (WRR) |
| Statisk port, sikkerhed | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Protokoller
| GARP VLAN registreringsprotokol (GVRP) | Ja |
Design
| Produktfarve | Blå |
| Husmateriale | Metal |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Fejl, Link, PoE, Strøm, Ring |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP40 |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| DIN-skinne montering | Ja |
Strømstyring
| DC indgangsspænding | 48 - 56 V |
| Strømforbrug (maks.) | 151,8 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 4 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 36 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 144 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Varmeafgivelse | 520,82 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 50 mm |
| Dybde | 87,8 mm |
| Højde | 135 mm |
| Vægt | 610 g |
Godkendelser
| Certificering | FCC Part 15 Class A, CE IEC60068-2-32 (free fall) IEC60068-2-27 (shock) IEC60068-2-6 (vibration) |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |