DIN-Rail L2+/L3 Manageable
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2+ |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Trafik klassificering | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP moduler | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ag, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3ah, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Fuld duplex | Ja |
| Halv dupleks | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 26 Gbit/sek. |
| Gennnemløb | 19,34 Mpps |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Pakke bufferlager | 4 MB |
Design
| Produktfarve | Aluminium, Blå |
| Husmateriale | Aluminium |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP30 |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| DIN-skinne montering | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 250 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 76,8 mm |
| Dybde | 107 mm |
| Højde | 152 mm |
| Vægt | 1,08 kg |
Godkendelser
| Certificering | FCC Part 15 Class A, CE e-Mark |