D-Link Web Smart DGS-1210-48
switch - 48 porte - Administreret
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
| Konfigurerer lokationsindstillinger (CLI) | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
| MIB support | Y |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 48 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Kombo SFP porte, antal | 4 |
| Strømstik | AC-in jack |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Head-of-line (HOL) blokering | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Antal VLAN'er | 256 |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 104 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 77,4 Mpps |
| MAC adresselabel | 16000 entries |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 10000 |
| Pakke bufferlager | 12 MB |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP server, DHCP client |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Loop beskyttelse | Ja |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
Præstation
| Hukommelsestype | DDR3-SDRAM |
| Intern hukommelse | 128 MB |
| Flashhukommelse | 32 MB |
| Støjniveau | 0 dB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 400667 t |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 34,85 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Varmeafgivelse | 118,92 BUT/t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 210 mm |
| Højde | 44 mm |
| Vægt | 3,46 kg |