ViewSonic VA240-H-2
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.114,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.084,-
DKK
(867,20 ekskl. moms)
Skærm inkl. arm beslag
Display
| Skærm diagonal | 60,5 cm (23.8") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | IPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Responstid | 1 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Understøttede videotilstande | 1080p |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 50000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 75 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,275 x 0,275 mm |
| Overfladehårdhed | 3H |
| Standard for farveskala | NTSC, sRGB |
| sRGB-dækning (typisk) | 104% |
| NTSC-dækning (typisk) | 72% |
Præstation
| Flimmerfri teknologi | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Hjem |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ingen |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 75 x 75 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ingen |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -3 - 15° |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 15 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 20 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,3 W |
| Strømforbrug (maks.) | 22 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 539,8 mm |
| Dybde (med stativ) | 189 mm |
| Højde (med stativ) | 415,3 mm |
| Vægt (med stativ) | 2,9 kg |
| Bredde (uden stativ) | 539,8 mm |
| Dybde (uden stativ) | 51 mm |
| Højde (uden stativ) | 324,3 mm |
| Vægt (uden stativ) | 2,6 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 606 mm |
| Pakkedybde | 110 mm |
| Pakkehøjde | 419 mm |
| Pakkevægt | 4 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Strømadapter inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
Andre funktioner
| Vægt | 2,9 kg |
Logistik data
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 1 stk |
| Pallens bruttobredde | 120 cm |
| Pallens bruttolængde | 100 cm |
| Pallens bruttohøjde | 2,25 m |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 8528521000 |