Zasilacz Lian Li Lian Li EDGE EG1000 80 PLUS Platinum-strømforsyning, PCIe 5.1, ATX 3.1
1000 Watt, sort
Strømstyring
| Total effekt | 1000 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 744 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 100 W |
| Effektivitet | 91,89% |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 20-pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 30 cm |
| Antal SATA strømstik | 2 |
| Strømkabellængde SATA | 120 mm |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 1 |
| Strømkabellængde Perifere (Molex) | 120 mm |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 2 |
| PCI ekspres strømstik (8-pin) | 1 |
| Strømkabellængde PCI Express | 40 cm |
| CPU P4 strømstik (4-pin) | 1 |
| Strømkabellængde CPU | 45 cm |
| Kabeltype | Fuldt modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Gold |
| Understøttet motherboard, formfaktorer | ATX |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | SFX |
| Lydløs tilstand | Ja |
| Støjniveau | 31,8 dB |
| Lejeteknologi | FDB |
Design
| Produktfarve | Sort |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA |
Safety regulation & standards
| Sikkerhed | OCP/ OPP/ UVP/ OVP/ OTP/ SCP |
Vægt & størrelser
| Bredde | 63,5 mm |
| Dybde | 100 mm |
| Højde | 125 mm |