LC Power LC6650 V2.3 strømforsyning - 650W 80 PLUS Bronze
ATX12V 2.3
Opgradere til sleeved kabler
=
919,-
DKK
(735,20 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 650 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 230 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 47 - 63 Hz |
| Indgangsstrøm | 5 A |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC) | Aktiv |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 600 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 100 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 18 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 50 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 18 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,5 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 2,5 A |
| Effektivitet | 88% |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Overstrøm, Højspænding, Kortslutning, Lavspænding |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 20+4 pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 55 cm |
| Antal PATA strømstik | 3 |
| Antal SATA strømstik | 5 |
| Strømkabellængde SATA | 550,650,750 mm |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 2 |
| CPU strømstik (4+4 pin) | Ja |
| Strømkabellængde CPU | 45 cm |
| ATX strømstik (20+4 pin) | Ja |
| Floppy-drev, stik | Ja |
| Diskettedrev, strømstik | 1 |
| Kabellængde diskettedrev | 55 cm |
| PCI Express stik | Ja |
| Kabeltype | Ikke modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Bronze |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 2.3 |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Blæser placering | Top |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | CE, TÜV |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 140 mm |
| Højde | 86 mm |
| Vægt | 2,08 kg |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |