Biostar H610MT
bundkort - micro ATX
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processor sokkel | LGA 1700 |
| Kompatibel processor serie | Intel® Celeron®, Intel Core i3 12th Gen, Intel Core i3 13th Gen, Intel Core i5 12th Gen, Intel Core i5 13th Gen, Intel Core i7 12th Gen, Intel Core i7 13th Gen, Intel Core i9 12th Gen, Intel Core i9 13th Gen, Intel Core i9 14th Gen, Intel® Pentium® |
Hukommelse
| Understøttede hukommelsestyper | DDR4-SDRAM |
| Antal hukommelsesstik | 2 |
| Hukommelses slots type | DIMM |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| ECC-kompatibilitet | NON-ECC |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder | 1866,2133,2400,2666,2933,3200 MHz |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
Lagring controllers
| Understøttede lagerdrev brugerflader | M.2, SATA III |
Grafik
| Understøttelse af parallel behandlingsteknologi | Ikke understøttet |
Intern I/O
| USB 2.0-stik | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) stik | Ja |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) -stik | Ja |
| Antal SATA III-stik | 4 |
| Lydstik på frontpanel | Ja |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| CPU-ventilatorstik | Ja |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| Antal COM-stik | Ja |
| TPM-stik | Ja |
Bagpanel I/O porte
| Antal USB 2.0-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| Antal PS/2-porte | Ja |
| Antal HDMI-porte | Ja |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| Mikrofonindgang | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| LAN Kontroller | Realtek RTL8111H |
| Wi-Fi | Nej |
Funktioner
| Bundkort chipsæt | Intel H610 |
| Lydchip | Realtek ALC897 |
| Lyd-output kanaler | 7.1 kanaler |
| Komponent til | PC |
| Motherboard form faktor | micro ATX |
| Bundkort chipset familie | Intel |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
Udvidelsessokler
| PCI Ekspres x1 (Gen 3.x) slots | Ja |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | Ja |
BIOS
| BIOS-type | UEFI AMI |
Vægt & størrelser
| Bredde | 216 mm |
| Dybde | 228 mm |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | SATA |
| Drivere inkluderet | Ja |