Cisco Meraki Cloud Managed MS355-48X2
switch - 48 porte - Administreret - monterbar på stativ
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L3 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Pakke omdirigering | Ja |
| ARP inspektion | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 24 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | 10G Ethernet (100/1000/10000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 24 |
| Antal SFP + modulslots | 4 |
| Antal QSFP + modulpladser | 2 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1ad, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Politikbaseret routing | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Multicast VLAN, Stacked VLAN, Voice VLAN |
| Antal VLAN'er | 4094 |
Optisk fiber
| Skiftende optiske modultyper | 100 Gigabit Ethernet |
Dataoverførsel
| Switch kapacitet | 688 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 512 Mpps |
| MAC adresselabel | 32000 entries |
| Antal køer | 8 |
| Statisk rute | Ja |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 9600 |
| Pakke videresendelse | Ja |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP snooping, DHCP relay |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Vedvarende MAC indlæring (Sticky MAC) | Ja |
| ARP angrebsbeskyttelse | Ja |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| BPDU filtrering/beskyttelse | Ja |
| Godkendelse | MAC-baseret godkendelse, Portbaseret godkendelse, Webbaseret godkendelse |
| Loop beskyttelse | Ja |
| Godkendelsestype | RADIUS |
| Whitelist | Ja |
| Neighbor discovery snooping | Ja |
| BPDU tunneling | Ja |
| Root beskyttelse | Ja |
Multicast funktioner
| Multicast-understøttelse | Ja |
Protokoller
| Udvekslingsprotokoller | DSCP-to-CoS, RSTP, STP, CDP, LLDP |
| Routing-protokoller | CDP |
| IPv4 & IPv6 funktioner | Dual stack IPv4/IPv6 |
Design
| Stativ-montering | Ja |
| Stabelbar | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sølv |
| Antal blæsere | 3 blæser(e) |
Præstation
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 330,228 t |
Strømstyring
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 47/63 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 740 W |
| Strømforbrug (maks.) | 1723 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 516,6 mm |
| Dybde | 484,6 mm |
| Højde | 43,7 mm |
| Vægt | 5,96 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, LAN (RJ-45) |
| Brugervejledning | Ja; Ja |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
Godkendelser
| Certificering | CSA-US, FCC, IC, CE, RCM, RoHS |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |