Cisco Industrial Ethernet 1000 Series
switch - 6 porte - Administreret
Administrationsfunktioner
| Switch-type | Administreret |
| Webbaseret administration | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
Porte & Grænseflader
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 4 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP modulslots | 2 |
| Fiber optisk strømstik | SFP |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Spanning tree protokol | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
Optisk fiber
| Fiber ethernet kabelteknologi | 1000BASE-X |
| Transmissionsafstand (maks.) | 80 km |
Sikkerhed
| DHCP funktioner | DHCP server, DHCP snooping |
| IGMP snooping | Ja |
| BPDU filtrering/beskyttelse | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | SNMP, SSH |
| Statisk port, sikkerhed | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| DIN-skinne montering | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP30 |
| Sikkerhed | UL/CSA 60950-1, EN 60950-1, IEC 60950-1, NOM - NOM-019-SCF1, UL/CSA/IEC/EN 61010-2-201, CE |
| Elektromagnetisk kompatibilitet | FCC 47 CFR 15 A, EN 55022/CISPR 22 A, EN 55016-1-1, -1-4, -2-3 AVCCI A, RoHS, AS/NZS CISPR 22 A, AS/NZS CISPR 24, CISPR11 Class A, CISPR22 A, ICES 003 A, KCC, CE, RCM, EAC, Anatel, NAL, IEC/EN/EN61000-4-2, IEC/EN 61000-4-3, IEC/EN 61000-4-4, IEC/EN 61000-4-5, IEC/EN 61000-4-6, IEC/EN 61000-4-8, IEC/EN 61000-4-9, IEC/EN 61000-4-29 |
Præstation
| Hukommelsestype | DDR2-SDRAM |
| Intern hukommelse | 128 MB |
| Flashhukommelse | 160 MB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 374052 t |
Strømstyring
| Indgangsspænding | 48 - 54 V |
| Strømforbrug (typisk) | 10,6 W |
| Strømforbrug (maks.) | 205,2 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 4 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 25,5 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 45,7 mm |
| Dybde | 134 mm |
| Højde | 127 mm |
| Vægt | 770 g |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |