[upcycle it] Lenovo ThinkPad P50 (GRADE B) - i7-6820HQ 2.70Ghz, 8 GB RAM, 256 GB SSD, Win10Pro, 15"FHD 1920x1080, NVIDIA Quadro M1000M, Bluetooth, Webcam -
Design
| Produkttype | Mobil workstation |
| Produktfarve | Sort |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Husmateriale | Aluminium, Magnesium |
| Markedspositionering | Forretning |
| Renoveret | Ja |
| Renoveret klasse | Grade B |
Display
| Skærm diagonal | 39,6 cm (15.6") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| HD-type | Fuld HD |
| Paneltype | IPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i7 |
| Processorgeneration | 6th gen Intel® Core™ i7 |
| Processormodel | i7-6820HQ |
| Processorkerner | 4 |
| Processortråde | 8 |
| Processor boost frekvens | 3,6 GHz |
| Processorfrekvens | 2,7 GHz |
| Processor-cache | 8 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Hukommelse form faktor | SO-DIMM |
| Hukommelsesur hastighed | 2133 MHz |
| Hukommelsesstik | 4x SO-DIMM |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 256 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 256 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 256 GB |
| Optisk drevtype | Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | NVIDIA® Quadro® M1000M |
| 4 | Intel |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadapter | Ja |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel® HD Graphics |
| On-board grafikkort, model | Intel® HD Graphics 530 |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Højttalereffekt | 1,5 W |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Kamera
| Front kamera | Ja |
Netværk
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Docking-stik | Ja |
| ExpressCard-slot | Ja |
| USB Sleep-and-Charge | Ja |
| USB-porte til Sleep-and-Charge | 1 |
Tastatur
| Pegeredskab | ThinkPad UltraNav |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Spildsikret tastatur | Ja |
| Tastatursprog | Nordisk |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem installeret | Windows 10 Pro |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
Sikkerhed
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Adgangskodebeskyttelse type | HDD, Strøm til, Tilsynsførende |
Vægt & størrelser
| Bredde | 329 mm |
| Dybde | 227 mm |
| Højde | 18,9 mm |
| Vægt | 1,46 kg |