[upcycle it] Apple MacBook Pro 2020 (GRADE B)
17,1 - Apple M1, 16 GB RAM, 256 GB SSD, Apple M1, 13" 2560x1600, Tocubar, Silver
Design
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Sølv |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Introduktionsår | 2020 |
| Renoveret | Ja |
| Renoveret klasse | Grade B |
| Originalt mærkenavn | Apple |
Display
| Skærm diagonal | 33 cm (13") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1600 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
Processor
| Processorproducent | Apple |
| Processorserie | Apple M |
| Processorgeneration | 1st Generation Apple M |
| Processormodel | M1 |
| Processorkerner | 8 |
Neural processor-enhed (NPU)
| Neural processorenhed (NPU)-kerner | 16 |
| Neural processor-enhed (NPU) | Apple Neural Engine (ANE) |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 256 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 256 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 256 GB |
| Optisk drevtype | Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort | Ja |
| 4 | Apple |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Apple |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort, model | Apple GPU |
Kamera
| Front kamera | Ja |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Bluetooth | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal Thunderbolt 3-porte | 2 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
Tastatur
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Berøringsbånd | Ja |
| Tastatursprog | Nordisk |
Strømstyring
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
Sikkerhed
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 304,1 mm |
| Dybde | 212,4 mm |
| Højde | 15,6 mm |
| Vægt | 1,4 kg |