Samsung Galaxy Book Go
14" - Snapdragon 7c Kryo 468 - 4 GB RAM - 128 GB - 4G LTE
Design
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Sølv |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Originalt mærkenavn | Samsung |
Display
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm diagonal (metrisk) | 35,5 cm |
Processor
| Processorproducent | Qualcomm |
| Processorserie | Qualcomm Snapdragon |
| Processormodel | 7c |
| Processorkerner | 8 |
| Processor boost frekvens | 2,55 GHz |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 4 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 128 GB |
| Lagermedie | Flash |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | Qualcomm |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort, model | Qualcomm Adreno GPU |
Lyd
| Lydsystem | Dolby Atmos |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Højttalereffekt | 1,5 W |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Frontkamera opløsning | 1280 x 720 pixel |
| Front kamera HD type | HD |
Netværk
| Generering af mobilnetværk | 4G |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Mobil netværksforbindelse | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Antenne type | 2x2 |
| Ethernet LAN | Ingen |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.1 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 2 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Præstation
| GPS (satellit) | Ja |
Tastatur
| Pegeredskab | Touchpad |
| Numerisk tastatur | Ingen |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 10 Home |
Batteri
| Batterikapacitet | 42,3 Wh |
| Batterilevetid (maks.) | 18 t |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 25 W |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
Sikkerhed
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 323,9 mm |
| Dybde | 224,8 mm |
| Højde | 14,9 mm |
| Vægt | 1,38 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB Type-C |