MSI Cyborg 15 A12VE-400NL Bærbar PC
Intel Core i5 (12. Gen) 12450H / 2 GHz - 16 GB DDR4 - 512 GB SSD M.2 PCIe 4.0 x4 - NVM Express (NVMe) - 15.6"
Design
| Farvenavn | Translucent Black |
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Sort |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Markedspositionering | Spil |
Display
| Skærm diagonal | 39,6 cm (15.6") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| HD-type | Fuld HD |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmens lysstyrke | 250 cd/m² |
| Maksimal opdateringshastighed | 144 Hz |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i5 |
| Processorgeneration | 12th gen Intel® Core™ i5 |
| Processormodel | i5-12450H |
| Processorkerner | 8 |
| Processor boost frekvens | 4,4 GHz |
| Boostfrekvens af effektiv kerne | 3,5 GHz |
| Processor-cache | 12 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Konfigurerbar TDP-down | 35 W |
| Processor base power | 45 W |
| Maksimal turbokraft | 115 W |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelsesur hastighed | 4800 MHz |
| Hukommelse form faktor | SO-DIMM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 8 GB |
| Hukommelsesstik | 2x SO-DIMM |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| NVMe | Ja |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Optisk drevtype | Ingen |
Grafik
| Producent af diskret GPU-udstyr | NVIDIA |
| Diskret grafikadaptermodel | NVIDIA GeForce RTX 4050 |
| Diskret grafikadapterhukommelse | 6 GB |
| Diskret grafikhukommelsestype | GDDR6 |
| 4 | Intel |
| On-board grafikkort | Ja |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel® UHD Graphics |
| Diskret grafikadapter | Ja |
| On-board grafikkort, model | Intel® UHD Graphics |
| Understøttelse af indbygget 4K grafikadapter | Ja |
| Understøtter grafikadapter åben GL | Ja |
Lyd
| Lydsystem | Nahimic 3 |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Højttalerproducent | Nahimic |
| Højttalereffekt | 2 W |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Front kamera HD type | HD |
| Video capture hastighed | 30 fps |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN-controller model | Intel Wi-Fi 6 AX201 |
| Producent af WLAN-controller | Intel |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
Præstation
| Bundkort chipsæt | Intel HM670 |
Tastatur
| Pegeredskab | Touchpad |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Baggrundsbelyst farve på tastatur | Blå |
| Tastatur i ø-stil | Ja |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Home |
| Medfølgende software | MSI System Control Manager MSI BurnRecovery MSI Remind Manager MSI Battery Calibration MSI Help Desk Norton Internet Security (trail 60days) Norton Studio (Metro) (permanent free) Nvidia GeForce Experience Microsoft Office 2016 (trial 30 days, 1 year per purchase) True Color 2.0 Nahimic 3 Dragon Center 2.0 |
Processor særlige funktioner
| CPU-konfiguration (maks.) | 1 |
| Udfør deaktivering af bit | Ja |
| Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Ja |
| Intel® Flex Memory Access | Ja |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x) | Ja |
| Indlejret tilgængelige muligheder | Ingen |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Ja |
Batteri
| Antal battericeller | 3 |
| Batterikapacitet | 53,5 Wh |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 120 W |
| DC-in-stik | Ja |
Sikkerhed
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
Vægt & størrelser
| Bredde | 359,4 mm |
| Dybde | 250,3 mm |
| Højde (front) | 2,19 cm |
| Højde (bagside) | 2,29 cm |
| Vægt | 1,98 kg |