TP-Link WR3002X
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ja |
| DSL WAN | Ingen |
| SIM-kort slot | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ja |
| WAN forbindelsestype | RJ-45 |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 2402 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 2402 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 574 Mbit/s |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Antal gæstenetværk (2,4 GHz) | 1 |
| Antal gæstenetværk (5 GHz) | 1 |
| VPN-support | OpenVPN Server PPTP VPN Server L2TP VPN Server Wireguard VPN Serve PPTP VPN Client L2TP VPN Client Wireguard VPN Client |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Hukommelseskortstik | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 512 GB |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA, WPA-Enterprise, WPA2-Enterprise, WPA2-PSK, WPA3-Personal |
| Firewall | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
Protokoller
| DHCP-klient | Ja |
| DHCP-server | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Produkttype | Bærbar router |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45), USB |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC) |
Antenne
| Antennedesign | Intern |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
| Ekstern strømadapter | Ja |
Driftsbetingelser
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Systemkrav
| Introduktionsår | 2025 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 105 mm |
| Dybde | 91,3 mm |
| Højde | 30 mm |