iiyama ProLite TF1734MC-B7X skærm - LED baglys - 17" - IPS - 5ms
1280x1024
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
4.305,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
4.275,-
DKK
(3.420,00 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 43,2 cm (17"); 43,2 cm (17") |
| Skærmopløsning | 1280 x 1024 pixel; 1280 x 1024 pixel |
| HD-type | SXGA; SXGA |
| Naturligt aspektforhold | 5:4; 5:4 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | TN; TN |
| Berøringsskærm | Ja; Ja |
| Berøringsskærm teknologi | Projekteret kapacitivt systemet |
| Berøringsteknologi | Multi-touch |
| Antal simultane touchpunkter | 10 |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke | 350 cd/m²; 315 cd/m² |
| Responstid | 5 ms; 5 ms |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 1280 x 1024 (SXGA) |
| Understøttede videotilstande | 1024p |
| Billedformat | 5:4 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1; 1000:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 170°; 170° |
| Synsvinkel, vertikal | 160°; 160° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,264 x 0,264 mm; 0,264 x 0,264 mm |
| Horisontal scanningsområde | 31,4 - 80 kHz |
| Synlig størrelse, horisontal | 33,8 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 27,1 cm |
| Synlig størrelse, diagonal | 43 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 43 cm |
| Farvedybde | 8 Bit |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Håndfladeafvisning | Ja |
Multimedie
| Indbygget mikrofon | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Produktfarve | Sort; Sort |
| Frontkantfarve | Sort |
| Glas tykkelse | 3 mm |
Porte & Grænseflader
| USB påkrævet | Ja |
| USB-berøringsporte | Ja |
| Antal USB-berøringsporte | 1 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| HDCP | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Traditionelt kinesisk, Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk |
| Antal OSD sprog | 7 |
| Plug and play | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 11,4 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 13 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,6 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 12 V; 12 V |
| Strømforsyningstype | Ekstern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 369 mm |
| Dybde (med stativ) | 47,5 mm |
| Højde (med stativ) | 307 mm |
| Vægt (med stativ) | 3,6 kg |
| Bredde (uden stativ) | 369 mm |
| Dybde (uden stativ) | 47,5 mm |
| Højde (uden stativ) | 307 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,6 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 455 mm; 455 mm |
| Pakkedybde | 455 mm; 145 mm |
| Pakkehøjde | 387 mm; 387 mm |
| Pakkevægt | 4,9 kg; 4,9 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, USB, HDMI, DisplayPort |
| Hurtig start guide | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ErP |
Andre funktioner
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP65 |
| Kompatible operativsystemer | All iiyama monitors are Plug & Play and compatible with Windows and Linux. For details regarding the supported OS for the touch models, please refer to the driver instruction file available in the downloads section. |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Bredde | 369 mm |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 338 x 270,5 mm |
| Vægt | 3,6 kg |
| Vis synligt område (HxL) | 338 x 270 mm |
| Compliance-certifikater | CE, cULus, EAC, REACH, RoHS, WEEE |
| Højde | 307 mm |
| Dybde | 47,5 mm |
| Emballageindhold | AC adapter |
| Tilslutning til pc | Ja |
| Understøttet placering | Horisontal/vertikal |
| Brugerkontrol | picture (contrast, brightness, H.position, V.position, phase, clock, auto adjust), advanced (color temp., sharpness), OSD (time out, position, H-position, V-position, Touch switch), option (reset, language, source select, display mode, factory) |
| Kontrolpanel | Menu, Scroll up/ Brightness, Scroll down/ Contrast, Select, Power |
| Lysstyrke | 315 cd/m² |
| Touch method | stylus, finger, glove |
| Certificering | CE, EAC, RoHS support, ErP, WEEE, cULus, REACH; CE, EAC, RoHS support, ErP, WEEE, cULus, REACH |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |