iiyama ProLite XU2491H-B1 skærm - LED baglys - 24" - IPS - 0.5ms
Full HD 1920x1080 ved 100Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.127,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.097,-
DKK
(877,60 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 60,5 cm (23.8") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | IPS |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Responstid | 0,5 ms |
| Svartid (MPRT) | 0,5 ms |
| Skærmoverflade | Mat |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1300:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 80000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 100 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,275 x 0,275 mm |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 150 kHz |
| Synlig størrelse, horisontal | 52,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 29,6 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 60,5 cm |
| DDC/CI | Ja |
| Standard for farveskala | NTSC, sRGB |
| sRGB-dækning (typisk) | 96% |
| NTSC-dækning (typisk) | 72% |
Præstation
| AMD FreeSync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| HDCP | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | 23 - 5° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Tjekkisk, Tysk, Engelsk, Fransk, Italiensk, Japansk, Hollandsk, Polsk, Russisk |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 16,1 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 16 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 539,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 211 mm |
| Højde (med stativ) | 393,5 mm |
| Vægt (med stativ) | 3,5 kg |
| Bredde (uden stativ) | 539,5 mm |
| Dybde (uden stativ) | 211 mm |
| Højde (uden stativ) | 325,5 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 607 mm |
| Pakkedybde | 127 mm |
| Pakkehøjde | 401 mm |
| Pakkevægt | 4,7 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, HDMI |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ErP, TCO |
Andre funktioner
| Dybde | 211 mm |
| Bredde | 539,5 mm |
| Vægt | 3,5 kg |
| Brugerkontrol | picture adjust (brightness, contrast, i-Style colour, ACR, Eco, OD, X-Res Technology), colour settings (gamma, RGB range, colour temp), image settings (video mode adjust, blue light reducer, sharp and soft, MBR, Adaptive Sync), OSD (OSD H. position, OSD V. position, OSD Time, OSD background, language, display information), extra (reset, DDC/CI, signal select, LED, opening logo) |
| Kontrolpanel | Power, Menu, Up/Volume, Down/Eco, Input/Exit |
| Compliance-certifikater | CE, EAC, PSE, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, VCCI, WEEE |
| Højde | 393,5 mm |
| Emballageindhold | quick start guide, safety guide |