ASRock H610M-H2/M.2
bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - H610
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processor sokkel | LGA 1700 |
| Kompatibel processor serie | Intel Core i3 12th Gen, Intel Core i3 13th Gen, Intel Core i3 14th Gen, Intel Core i5 12th Gen, Intel Core i5 13th Gen, Intel Core i5 14th Gen, Intel Core i7 12th Gen, Intel Core i7 13th Gen, Intel Core i7 14th Gen, Intel Core i9 12th Gen, Intel Core i9 13th Gen, Intel Core i9 14th Gen |
Hukommelse
| Understøttede hukommelsestyper | DDR4-SDRAM |
| Antal hukommelsesstik | 2 |
| Hukommelses slots type | DIMM |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| ECC-kompatibilitet | ECC & ikke-ECC |
| Understøttet hukommelsesur hastighed (maks.) | 3200 MHz |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Ikke-bufferet hukommelse | Ja |
Lagring controllers
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | M.2, SATA III |
Grafik
| HDCP | Ja |
Intern I/O
| USB 2.0-stik | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) stik | 1 |
| Antal SATA III-stik | 4 |
| Lydstik på frontpanel | Ja |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| CPU-ventilatorstik | Ja |
| Antal stik til CPU-blæser | 1 |
| Antal kabinetventilatorstik | 1 |
| Indbrudsttik til kabinet | Ja |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| TPM-stik | Ja |
| 12V strømstik | Ja |
Bagpanel I/O porte
| Antal USB 2.0-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal PS/2-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| Line-in | Ja |
| Mikrofonindgang | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet, Gigabit Ethernet |
| LAN Kontroller | Realtek RTL8111H |
| Wi-Fi | Ingen |
Funktioner
| Bundkort chipsæt | Intel H610 |
| Lydchip | Realtek ALC897 |
| Lyd-output kanaler | 7.1 kanaler |
| Produktfarve | Flerfarvet |
| Komponent til | PC |
| Motherboard form faktor | micro ATX |
| Bundkort chipset familie | Intel |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| Certificering | - FCC, CE - ErP/EuP ready (ErP/EuP ready power supply is required) |
Udvidelsessokler
| PCI Ekspres x1 (Gen 3.x) slots | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
| Antal M.2 (M) slots | 1 |
BIOS
| BIOS-type | UEFI AMI |
| BIOS-hukommelsesstørrelse | 128 Mbit |
Vægt & størrelser
| Bredde | 220 mm |
| Dybde | 193 mm |