Dell Latitude 3320
Intel Core i7 (11. Gen) 1165G7 / 2.8 GHz - 8 GB LPDDR4X - 256 GB SSD M.2 PCIe 3.0 x4 - NVM Express (NVMe) - Intel Iris Xe Graphics - 13.3" IPS
Design
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Grå |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Markedspositionering | Forretning |
Display
| Skærm diagonal | 33,8 cm (13.3") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| HD-type | Fuld HD |
| Paneltype | IPS |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærmens lysstyrke | 250 cd/m² |
| Pixeltæthed | 166 ppi |
| RGB-farverum | NTSC |
| Farveområde | 45% |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Kontrastforhold (typisk) | 600:1 |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i7 |
| Processorgeneration | 11th gen Intel® Core™ i7 |
| Processormodel | i7-1165G7 |
| Processorkerner | 4 |
| Processor boost frekvens | 4,7 GHz |
| Processor-cache | 12 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Konfigurerbar TDP-up frekvens | 2,8 GHz |
| Konfigurerbar TDP-up | 28 W |
| Konfigurerbar TDP-down | 12 W |
| Konfigurerbar TDP-down frekvens | 1,2 GHz |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR4x-SDRAM |
| Hukommelsesur hastighed | 4267 MHz |
| Hukommelse form faktor | On-board |
| Maksimal intern hukommelse | 8 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 256 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 256 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 256 GB |
| SSD-grænsefladetype | NVMe, PCI Express |
| NVMe | Ja |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort | Ja |
| 4 | Intel |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort, model | Intel Iris Xe Graphics |
Lyd
| Lydchip | Realtek ALC3204 |
| Lydsystem | MaxxAudio Pro |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Højttalerproducent | Waves |
| Højttalereffekt | 2 W |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Antal mikrofoner | 2 |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Front kamera opløsning (numerisk) | 0,92 MP |
| Frontkamera opløsning | 1280 x 720 pixel |
| Front kamera HD type | HD |
| Video capture hastighed | 30 fps |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Wi-Fi-datahastighed (maks.) | 2400 Mbit/s |
| Antenne type | 2x2 |
| WLAN-controller model | Intel Wi-Fi 6 AX201 |
| Producent af WLAN-controller | Intel |
| Ethernet LAN | Ingen |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.1 |
| MIMO | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2x2 type-C-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.4b |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
Tastatur
| Pegeredskab | SinglePoint |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
| Tastatursprog | Nordisk |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem sprog | Flersproget |
| Prøvesoftware | Microsoft Office |
| Operativsystem installeret | Windows 10 Pro |
Processor særlige funktioner
| Indlejret tilgængelige muligheder | Ingen |
| Intel® Stabil Billede Platformsprogram (SIPP) | Ingen |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x) | Ja |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Ja |
| Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Ja |
| Idle status | Ja |
| Intel® Trusted Execution Teknologi | Ingen |
| CPU-konfiguration (maks.) | 1 |
| Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX) | Ingen |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Antal battericeller | 4 |
| Batterispænding | 15 V |
| Batterikapacitet | 54 Wh |
| Opladningstid for batteri | 4 t |
| Hurtig opladning | Ja |
| Batteriets vægt | 230 g |
| Indikator for batteriopladning | Ja |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W |
| Frekvens for vekselstrømsadapter | 50 - 60 Hz |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V |
| USB strømforsyning | Ja |
Sikkerhed
| Slot til kabellås | Ja |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 65 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3048 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 10668 m |
| Stød under drift | 110 G |
| Ikke-drift stød | 160 G |
| Driftsvibrationer | 0,66 G |
| Ikke-drift vibration | 1,3 G |
Godkendelser
| Wi-Fi certificeret | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 306 mm |
| Dybde | 204 mm |
| Højde (front) | 1,57 cm |
| Højde (bagside) | 1,64 cm |
| Vægt | 1,16 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |