[upcycle it] Apple MacBook Pro 2019 (GRADE A)
14,3 - i7-7700HQ, 16 GB RAM, 256GB SSD, Radeon Pro 55, 15" 2880x1800, Space Grey, Touchbar-
Bærbar inkl. Trådløs mus
=
4.681,-
DKK
(3.744,80 ekskl. moms)
Design
| Farvenavn | Space Grey |
| Produkttype | Laptop |
| Produktfarve | Grå |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Husmateriale | Aluminium |
| Renoveret | Ja |
| Renoveret klasse | Grade C |
| Originalt mærkenavn | Apple |
Display
| Skærm diagonal | 38,1 cm (15") |
| Skærmopløsning | 2880 x 1800 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Paneltype | IPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i7 |
| Processorgeneration | 7th gen Intel® Core™ i7 |
| Processormodel | i7-7700HQ |
| Processorkerner | 4 |
| Processortråde | 8 |
| Processor boost frekvens | 3,8 GHz |
| Processorfrekvens | 2,8 GHz |
| Processor-cache | 6 MB |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR3-SDRAM |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 256 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 256 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 256 GB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Grafik
| Producent af diskret GPU-udstyr | AMD |
| Diskret grafikadaptermodel | AMD Radeon Pro 555 |
| On-board grafikkort | Ja |
| Producent af indbygget GPU | Intel |
| Diskret grafikadapter | Ja |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel® HD Graphics |
| On-board grafikkort, model | Intel® HD Graphics 630 |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Kamera
| Front kamera | Ja |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Ethernet LAN | Ingen |
| Bluetooth | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal Thunderbolt 3-porte | 4 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
Tastatur
| Pegeredskab | Trackpad |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Tastatursprog | Svensk |
Software
| Operativsystem installeret | macOS Sequoia |
Sikkerhed
| Slot til kabellås | Ingen |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 329 mm |
| Dybde | 227 mm |
| Højde | 17,9 mm |
| Vægt | 1,55 kg |
Andre funktioner
| Modelnummer | A1707 |