MSI Bærbar
16" - NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop GPU - 16 GB - 120 Hz - 1 TB - Solid Gray
Bærbar inkl. Docking Station
=
Før
10.543,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
10.443,-
DKK
(8.354,40 ekskl. moms)
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel Core 7 |
| Processormodel | 240H |
| Processorkerner | 10 |
| Processor boost frekvens | 5,2 GHz |
| Basisfrekvens af performancekerne | 2,5 GHz |
| Processor-cache | 24 MB |
Præstation
| Grafikprocessor familie | GeForce RTX |
| 1455 MHz |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop GPU |
| Diskret grafikadapterhukommelse | 8 GB |
| Diskret grafikhukommelsestype | GDDR7 |
Funktioner
| 55 W |
Hukommelse
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
| Maksimal intern hukommelse | 96 GB |
| Hukommelsesstik | 2x SO-DIMM |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 1000 GB |
| SSD-grænsefladetype | NVMe PCIe Gen4 |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
Netværk
| Wi-Fi-standarder | 802.11ax |
| Bluetooth-version | 5,3 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10/100/1000 Mbit/s |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Lyd
| Højttalereffekt | 2x2 W |
Kamera
| Frontkamera opløsning | 720p pixels |
Tastatur
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
| Baggrundsbelyst farve på tastatur | Hvid |
Sikkerhed
| Trusted Platform Module (TPM) | fTPM 2.0 |
Batteri
| Batterikapacitet | 55,2 mAh |
| Antal battericeller | 4 |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 120 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 359,3 mm |
| Dybde | 245,25 mm |
| Højde (bagside) | 22,15-23,15 mm |
| Vægt | 1900,0 g |
Design
| Produktfarve | Solid Gray |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Home |
Display
| Skærm diagonal | 16 tommer |
| Skærmopløsning | 2048 x 1280 pixel |
| Paneltype | OLED |
| Maksimal opdateringshastighed | 120 Hz |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |