Lenovo Bærbar - 14" - 32 GB - 1 GB - Core Ultra 7 - Intel Arc Graphics 140V
Windows 11 Pro - 1920 x 1200 pixel - Sort - 8 kerner
Diskdrev
| Antal understøttede lagerdiske | 1 |
Processor
| Processorproducent | Intel; Intel; Intel |
| Processorserie | Core Ultra 7; Core Ultra 7; Core Ultra 7 |
| Processormodel | 258V; 258V; 258V |
| Processorkerner | 8; 8; 8 |
| Processortråde | 8; 8; 8 |
| Performance-kerner | 4; 4; 4 |
| Effektive kerner | 4; 4; 4 |
| Processor boost frekvens | 4,8 GHz; 4,8 GHz; 4.8 GHz |
| Processor-cache | 12 MB; 12 MB; 12 MB |
Grafik
| On-board grafikkort, model | Intel Arc Graphics 140V; Intel Arc Graphics 140V |
Neural processor-enhed (NPU)
| Neural processor-enhed (NPU) | Intel AI Boost |
| Samlet processorydelse op til | 47 TOPs |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2; 2; 2 |
| Lydsystem | High Definition Audio; Dolby Audio |
| Lydchip | Realtek ALC3287; Realtek ALC3287; Realtek ALC3287 |
| Højttalereffekt | 2 W; 2 W; 2 W |
| Antal mikrofoner | 2 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB; 32 GB; 32 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5x; LPDDR5x; LPDDR5x-8533 |
| Hukommelsesur hastighed | 8533 MHz; 8533 MHz |
| Maksimal intern hukommelse | 32 GB; 32 GB; 32 GB |
| Hukommelsesstik | 0 |
| Hukommelse form faktor | Soldered |
| Antal hukommelsesstik | 0 |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 1000 GB; 1 TB; 1000 GB |
| SSD-formfaktor | M.2 2280; M.2 2280; M.2 2280 |
| SSD-grænsefladetype | PCIe 5.0 x4 NVMe; PCIe 5.0 x4; PCIe 5.0 x4 NVMe |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Optisk drevtype | Ingen |
| NVMe | Ja |
| SDD-kapacitet | 1000 GB |
Andre funktioner
| SSD hardware kryptering | Opal 2.0 |
| Maksimal lagerkapacitet | 2 TB |
| Højde (maks.) | 21,95 mm |
| Tastaturopsætning | Nordic (DK/FI/NO/SV) |
Kamera
| Front kamera opløsning (numerisk) | 5 MP; 5 MP; 5 MP |
| Infrarødt kamera (IR) | Ja |
| Privatlivskamera | Ja |
| Front kamera | Ja |
Design
| Certificeret renoveret | Nordic |
| Produktfarve | Sort; Sort |
| Husmateriale | Kulfiber, Polykarbonat (PC) |
Tastatur
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja; Ja; Y |
| Tastatursprog | Nordic |
Netværk
| Wi-Fi-standarder | 802.11be; 802.11be; 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Bluetooth-version | 5,4; 5,4; 5.4 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000, 100 Mbit/s; 100,1000 Mbit/s; 100,1000 Mbit/s |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Producent af WLAN-controller | Intel |
| WLAN-controller model | Wi-Fi 7 BE201; Intel Wi-Fi 7 BE201 |
| Antenne type | 2x2 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2; 2; 2 |
| Antal USB4-porte | 2 |
| Thunderbolt 4 porte antal | 2; 2; 2 |
| Antal HDMI-porte | 1; 1; 1 |
| HDMI-version | 2.1; 2.1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1; 1; 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja; Ja; Y |
| Intel® Thunderbolt 4 | Ja |
Sikkerhed
| Smart kortlæser | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0; 2,0; 2.0 |
| Fingeraftrykslæser | Ja; Ja; Y |
| Kabellåseslids type | Kensington Nano |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Batteri
| Batterikapacitet | 57 Wh; 57 Wh; 57 Wh |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W; 65 W; 65 W |
| Vekselstrømsadapterens udgangsstrøm | 3; 3-pin USB-C |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro; Windows 11 Pro; Windows 11 Pro |
Vægt & størrelser
| Bredde | 315,9 mm; 315,9 mm; 315.9 mm |
| Dybde | 223,7 mm; 223,7 mm; 223.7 mm |
| Højde (front) | 1,09 cm; 1,09 cm; 10.9 mm |
| Højde (bagside) | 1,61 cm; 1,61 cm; 16.13 mm |
| Vægt | 1,38 kg; 1,38 kg; 1380.00 g |
Godkendelser
| Certificering | ENERGY STAR 9.0,EPEAT Gold,TCO Certified generation 10,RoHS,ErP Lot 6/26,MIL-STD-810H,Eyesafe Certified 2.0; ENERGY STAR 9.0, EPEAT Gold, ErP Lot 6/26, RoHS compliant, TCO Certified generation 10, MIL-STD-810H, Eyesafe Certified 2.0; ENERGY STAR 9.0, EPEAT Gold, ErP Lot 6/26, RoHS compliant, TCO Certified generation 10, Eyesafe Certified 2.0 |
Præstation
| Bundkort chipsæt | Intel® SoC |
Linsesystem
| Forskydning | 0,5 ton |
Funktioner
| Skærmoverflade | Anti-glare |
Display
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14 in); 14"; 14 " |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel; 1920 x 1200 pixel; 1920 x 1200 pixels |
| Paneltype | IPS; IPS; IPS |
| Skærmens lysstyrke | 500 cd/m²; 500 cd/m²; 500 cd/m² |
| Farveområde | 100% sRGB; 100% |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz; 60 Hz |
| Antirefleksskærm | Ja; Ja |
| Berøringsskærm | Nej; Ingen; N |
| Forholdet mellem skærm og krop | 85,73 |
| sRGB-dækning (typisk) | 100 % |
| Vis opdaterinshastighed | 60 Hz |