Lenovo Bærbar - 14" - 32 GB - Ryzen 7 - AMD Radeon 780M - Windows 11 Pro
1920 x 1200 pixel - Arktisk grå - 8 kerner
Processor
| Processorproducent | AMD; AMD; AMD |
| Processorserie | Ryzen 7; Ryzen 7; AMD Ryzen™ 7 |
| Processormodel | 250; 250; 250 |
| Processorfrekvens | 3,3 GHz; 3,3 GHz; 3,3 GHz |
| Processor boost frekvens | 5,1 GHz; 5,1 GHz; 5,1 GHz |
| Processorkerner | 8; 8; 8 |
| Processortråde | 16; 16; 16 |
| L2-cache | 8 MB; 8 MB |
| L3-cache | 16 MB; 16 MB; 16 MB |
| Processor cache type | L3 |
Neural processor-enhed (NPU)
| NPU-ydeevne op til | 16 TOPs; 16 TOPs |
| Neural processor-enhed (NPU) | 16; AMD Ryzen AI |
| Samlet processorydelse op til | 38 TOPs |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB; 32 GB; 32 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5 SDRAM; DDR5; DDR5-SDRAM |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB; 64 GB; 64 GB |
| Hukommelsesstik | 2x SO-DIMM; 2; 2x SO-DIMM |
| Hukommelse form faktor | SO-DIMM 262-PIN; SO-DIMM |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
Andre funktioner
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MT/s; 5600 MT/s |
| Produktdesign | Dubbeltonad |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB; 512 GB; 512 GB |
| SSD-formfaktor | M.2 2242; M.2 2242; M.2 2242 |
| SSD-grænsefladetype | PCIe 4.0 x4 NVMe; PCI Express 4.0; PCI Express 4.0 |
| Indbygget kortlæser | Ja; Ja; SD |
| NVMe | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | SD |
Billedsensor
| Synsvinkel, horisontal | 89°; 89° |
| Synsvinkel, vertikal | 89°; 89° |
Grafik
| On-board grafikkort, model | AMD Radeon 780M; AMD Radeon 780M; AMD Radeon 780M |
| Antal understøttede eksterne skærme | 3 |
| On-board grafikkort | Ja |
Kamera
| Frontkamera opløsning | 1920 x 1080 pixel; 1920 x 1080 pixel; FHD 1080p pixel |
| Front kamera HD type | hybrid FHD/IR |
| Privatlivets fred type | IR Hybrid med privatlivsnedlukning |
Lyd
| Lydchip | Realtek ALC3287; Realtek ALC3287; Realtek ALC3287 |
| Lydsystem | Dolby Audio; Stereohøjttalere, dobbelt array-mikrofon |
| Antal mikrofoner | 2 |
| Understøttede lydstandarder | High Definition Audio, Dolby Audio |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Højttalereffekt | 2 W |
Tastatur
| Tastatursprog | Nordisk; Nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk); Nordisk (DK/FI/NO/SV) |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja; Ja; Ja |
| Spildsikret tastatur | Ja |
Netværk
| Wi-Fi-standarder | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be; 802.11a/b/g/n/ac/ax/be; Wi-Fi 7, 802.11be |
| Bluetooth-version | 5.4; 5.4; 5,4 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | Gigabit Ethernet Mbit/s; Gigabit Ethernet; 100/1000 Mbit/s |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2; 2; 2 |
| Antal USB4 Gen 3x2-porte | 2; 2; 2 |
| Antal HDMI-porte | 1; 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1; 1; 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja; Ja |
| HDMI-version | 2,1 |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium Polymer; Litium-polymer |
| Batterikapacitet | 48 Wh; 48 Wh; 48 Wh |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W; 65 W; 65 W |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V; 100 - 240 V |
Vægt & størrelser
| Bredde | 313,5 mm; 313,5 mm; 313,5 mm |
| Dybde | 224 mm; 224 mm; 224 mm |
| Højde | 17,5 mm; 17,5 mm; 17,5 mm |
| Vægt | 1,36 kg; 1,36 kg; 1,36 kg |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 35 °C; 5 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 8 - 95%; 8 - 95% |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
| Operativsystem sprog | ENG-UK, Amerikansk engelsk, Tysk, Tysk, Engelsk, Fransk, Hollandsk, Italiensk; Windows 11 Pro |
Design
| Produktfarve | Arktisk grå; Dobbelttonet arktisk grå |
| Formfaktor | SO-DIMM 262-PIN |
| Produkttype | Laptop |
Sikkerhed
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja; Ja |
| Fingeraftrykslæser | Ja; Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Kabellåseslids type | Kensington |
Godkendelser
| Certificering | TCO-certifierad generation 10, ENERGY STAR, EPEAT Gold, RoHS, ErP Lot 6/26, MIL-STD-810H; ENERGY STAR 9.0, EPEAT Gold, ErP Lot 6/26, RoHS compliant, TCO Certified generation 10 |
| Compliance-certifikater | RoHS, ErP Lot 6, ErP Lot 26, TUV Rheinland Low Blue Light, TCO Certified generation 10, ENERGY STAR, EPEAT Gold |
Emballage indhold
| Antal lagerdisk bakker | 2 |
Display
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14); 35,6 cm (14 in); 35,6 cm (14 tommer) |
| Paneltype | IPS; IPS; IPS |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel; 1920 x 1200 pixel; 1920 x 1200 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz; 60 Hz; 60 Hz |
| Naturligt aspektforhold | 16:10; 16:10 |
| Skærmens lysstyrke | 400 cd/m²; 400 cd/m²; 400 cd/m² |
| Farveområde | 45%; 45%; 45% |
| Antirefleksskærm | Ja; Ja |
| Forholdet mellem skærm og krop | 90 % |
| Antal understøttede eksterne skærme | 3 |
| Berøringsskærm | Nej |