Lenovo Bærbar - 14" - 16 GB - Core 7 - Intel Graphics - Windows 11 Pro - 1920 x 1200 pixel
Grå - 10 kerner
Processor
| Processorproducent | Intel; Intel; Intel |
| Processorserie | Core 7; Core 7; Core 7 |
| Processormodel | 240H; 240H; 240H |
| Basisfrekvens af performancekerne | 2,5 GHz; 2,5 GHz; 2,5 GHz |
| Processor boost frekvens | 5,2 GHz |
| Processorkerner | 10; 10; 10 |
| Performance-kerner | 6; 6; 6 |
| Effektive kerner | 4; 4; 4 |
| Processor-cache | 24 MB; 24 MB; 24 MB |
| Processortråde | 16; 16 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 5,2 GHz; 5,2 GHz |
| Basisfrekvens af effektiv kerne | 1,8 GHz; 1,8 GHz |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 4 GHz; 4,0 GHz |
| Processor cache type | Intel Smart Cache |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB; 16 GB; 16 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5 SDRAM; DDR5; DDR5-SDRAM |
| Hukommelsesstik | 2; 2; 2x SO-DIMM |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB; 64 GB; 64 GB |
| Hukommelse form faktor | SODIMM; SO-DIMM |
Andre funktioner
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MT/s; 5600 MT/s; 5600 MHz |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB; 512 GB; 512 GB |
| SSD-formfaktor | M.2 2242; M.2 2242; M.2 |
| SSD-grænsefladetype | PCIe 4.0 x4; PCIe 4.0 x4 NVMe; PCI Express 4.0 |
| Indbygget kortlæser | Ja; Ja; Ja |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Kompatible hukommelseskort | SD Card Reader |
| Antal installerede SSD'er | 2 |
Grafik
| On-board grafikkort, model | Intel Graphics; Intel Graphics; Intel Graphics |
Design
| Produktfarve | Grå; Grå; Arctic Grey |
| Husmateriale | Aluminium (Top) PC-ABS (Bottom) |
Vægt & størrelser
| Bredde | 313,5 mm; 313,5 mm; 313,5 mm |
| Dybde | 224 mm; 224 mm; 224 mm |
| Højde | 17,5 mm; 17,5 mm; 17,5 mm |
| Vægt | 1,36 kg; 1,36 kg; 1360,00 g |
Tastatur
| Tastatursprog | Nordisk (dansk/finlandssvensk/norsk/svensk); Nordisk (DK/FI/NO/SV); Nordisk |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja; Ja; Ja |
| Spildsikret tastatur | Ja |
| Pegeredskab | Touchpad |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2; 2; 2 |
| Thunderbolt 4 porte antal | 1; 1; 1 |
| Antal HDMI-porte | 1; 1; 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1; 1; 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja; Ja; Ja |
| HDMI-version | 2.1 |
Netværk
| Wi-Fi-standarder | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be; 802.11be; 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Bluetooth-version | 5,4; 5.4; 5.4 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10/100/1000 Mbit/s; 100,1000 Mbit/s; 100/1000 Mbit/s |
Lyd
| Lydsystem | Dolby Audio; Dolby Audio; Dolby Audio |
| Antal indbyggede højttalere | 2; 2 |
| Antal mikrofoner | 2 |
| Lydchip | Realtek ALC3287 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Højttalereffekt | 2 W |
Kamera
| Frontkamera opløsning | 1920 x 1080 pixel; 1920 x 1080 pixel; 1920 x 1080 pixel |
| Privatlivskamera | Ja; Ja; IR Hybrid, Privacy Shutter |
Batteri
| Batterikapacitet | 48 Wh; 48 Wh; 48 Wh |
| Batteriteknologi | Lithium Polymer |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W; 65 W; 65 W |
| USB strømforsyning | Ja |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro; Windows 11 Pro |
| Operativsystem sprog | Nordisk (DK/FI/SV/NO/EN); Windows 11 Pro |
Sikkerhed
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja; Ja; Ja |
| Fingeraftrykslæser | Ja; Ja; Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Kabellåseslids type | Kensington Nano Security Slot 2,5 x 6 mm; Kensington Nano |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | Gold |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 8 - 95% |
Præstation
| Bundkort chipsæt | Intel SoC Platform |
Emballage indhold
| Adaptertype | USB-C 3-pin |
Godkendelser
| Certificering | ENERGY STAR 9.0, EPEAT Gold, ErP Lot 6/26, RoHS-compliant, TCO Certified generation 10; ENERGY STAR 9,0, EPEAT Gold, ErP Lot 6/26, RoHS compliant, TCO Certified generation 10 |
Display
| Skærm diagonal | 14 tum; 35,6 cm (14 in); 35,6 cm (14 tommer) |
| Paneltype | IPS; IPS; IPS |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel; 1920 x 1200 pixel; 1920 x 1200 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz; 60 Hz |
| Skærmens lysstyrke | 400 cd/m²; 400 cd/m²; 400 cd/m² |
| Naturligt aspektforhold | 16:10; 16:10 |
| Farveområde | 45%; 45%; 45% |
| Antirefleksskærm | Ja; Ja; Ja |
| Forholdet mellem skærm og krop | 90%; 90 % |
| Berøringsskærm | Nej; Nej |
| Lav Blue Light teknologi | TUV Rheinland (Software Solution) |