Lenovo ThinkPad P16s Gen 4 21RX Bærbar PC
AMD Ryzen AI 9 370 / 2 GHz - 64 GB DDR5 - 1 TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 x4 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe), Performance - 16" IPS
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
23.979,-
DKK
(19.183,20 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
Lenovo ThinkPad P16s Gen 4 21RX Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
Lenovo ThinkPad P16s Gen 4 21RX Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
23.679,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
23.579,-
DKK
(18.863,20 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook - 180° hængselsdesign |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - dansk/ engelsk / finsk / norsk / svensk |
| CPU | AMD Ryzen AI 9 370 / 2 GHz |
| Max Turbo Speed | 5.1 GHz |
| Antal kerner | 12-core |
| Cache | L3 - 24 MB |
| Platformteknologi | AMD PRO |
| Funktioner | Integreret hukommelsescontroller |
| Neural Processor Unit (NPU) | AMD Ryzen AI |
| NPU-ydeevne Op Til (TOPS) | 50 TOPS |
| RAM | 64 GB (2 x 32 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 96 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM - ikke-ECC; Litium-polymer |
| Vurderet hastighed | 2800 MHz |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 0 |
| Hovedlager | 1 TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 x4 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe), Performance |
| Type | 16" - IPS; Tastatur |
| Opløsning | 1920 x 1200 (WUXGA); 5 Megapixel |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 500 cd/m² |
| Farvespektrum | 100% sRGB |
| Egenskaber | Blændfri, Low Blue Light-teknologi, Low Power, Eyesafe-teknologi, ICC-skabelon farvekalibrering; Dobbelt strøm (2x2); MIL-STD-810H testet, bunddække-vandaldetektion |
| Grafik-processor | AMD Radeon 890M |
| Kamera | Ja |
| Kameraegenskaber | Privatlivslukker, IR-kamera, Windows Hello, fikseret fokus, Human Presence Detection |
| Lyd | Stereohøjttalere, dobbelt array-mikrofon |
| Codec | Realtek ALC3287 |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio, Dolby Atmos; RoHS, Eyesafe Certified 2.0, UL Lav Blåt Lys |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Tastatur layout | Nordisk |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Trådløs controller | MediaTek Wi-Fi 7 MT7925 |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Kapacitet | 86 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 65 Watt |
| Interfacedetaljer | USB 3.2 Gen 1 ¦ USB 3.2 Gen 1 (Always On) ¦ 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery 3.0) ¦ HDMI ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon (mini-telefon 3,5 mm) ¦ LAN (RJ-45) |
| Med software | Lenovo AI Now |
| Copilot+ PC | Yes |
| Farve | Sort |
| Materiale af etui | Polykarbonat (bund), karbonfiber (top), glasfiber (top), polykarbonate (top), karbonfiber (bund), 30% post-forbruger genanvendt plast (top), 30% genbrugsplast fra forbrugere (bund) |
| Sikkerhed | Microsoft Pluton Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeraftrykslæser, smartkortlæser |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington nano sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | USB-C strømadapter |
| Lokalisering | Sprog: Engelsk, Nordisk / region: Danmark, Finland, Norge, Sverige |
| Fabrikant Sælger Program | Lenovo TopSeller |
| Dimensioner (B x D x H) | 35.97 cm x 25.17 cm x 2.35 cm |
| Vægt | 1.71 kg |
| TCO-certificeret | - TCO certificeret, generation 10, til bærbare computere |
| EPEAT kompatibel | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| Service & Support | Basisgaranti - 3 år - levering og afhentning ¦ Begrænset garanti - batteri - 1 år ¦ Basisgaranti - batteri - 1 år ¦ Udvidet garanti - 3 år - on-site - responstid: næste forretningsdag |
| Pakket service | 3 års Lenovo Premier Support, CO2 Offset 0,5 ton (2. Gen) |